Rozbité obrubníky stromov na Nám. 1. mája

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení
meno
Peter Oravec 08. augusta 2018

Na Námestí 1. mája sú obrubníky stromov v stave explózie.

06. október 2012

Telefon Mobilny

Vazeny pan Oravec, to fotite cez igelitovy sacok? A druhy raz nefotografujte ECV na autach alebo ich "vymazte"!
06. október 2012

Peter

Vážený pán Telefón Mobilný, k Vašej obsesii som sa vyjadril inde. Tu sa vyjadrím k EČV: Povedzte mi, prosím, jeden predpis, ktorý mi nedovoľuje fotiť EČV. Všimnite si, prosím, že používam formu prosby, a nie, ako Vy, formu rozkazu. Okrem toho vôbec nepíšem o tam parkujúcich autách na chodníku, ale o rozbitých obrubníkoch okolo stromov. Máte evidentne problém, ktorý je riešiteľný evidentne mimo tejto webovej stránky.Ďakujem.
10. október 2012

Zuzana Kvetoslavova

Tu evidentne spravili sudruhovia chybu pred 30timi rokmi. Kedze je to v uplnom cetre mesta, iste o tom davno ti dnesny vedia...
11. október 2012

Peter

Zuzana, takéto obrubníky okolo stromov sú na stovkách miest v Bratislave. A už okolo toho chodíme a nevnímame to, stalo sa to bežnou súčasťou Bratislavy. Vôbec to už nevidíme. Len cudzinec, čo sa tu náhodou či omylom ocitne, sa čuduje a s hnusom odchádza. Mimochodom, neviem, čo s tým majú súdruhovia? Takéto zdeformované chodníky a obrubníky okolo stromov sú aj z obdobia po súdruhoch. Samozrejme, že ich je viac z obdobia súdruhov, ale to je logické, koreňová sústava stromu nevytlačí a nezničí chodník za rok. Vtedy to súdruhovia urobili tak, ako vedeli, dnes by to dnešní súdruhovia mali teda urobiť lepšie. Howgh. Ak by teda vedeli.
23. október 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Magistrát - Oddelenie cestného hospodárstva spravuje prícestnú zeleň pri komunikáciách I., II. triedy a prejazdných úsekoch ciest. Ošetrenie zelene zabezpečuje podľa potreby a pridelených finančných prostriedkov.
Stromy, ktoré uvádzate, majú vydvihnuté korene a tým narúšajú chodník a obrubníky. Pri narušení koreňového systému stromu by mohlo dôjsť k odumretiu stromu. Rozšírenie štvorcov stromov nie je možné bez toho aby nezasahovali do jazdného pruhu komunikácie tiež to nie je možné z dôvodu nedostatku miesta na chodníku. Prípadné odstránenie koreňového systému, by si vyžiadalo aj zásah do povrchu vozovky, čo je finančne nákladný proces, a v tomto období to nevieme zrealizovať zo známeho dôvodu nedostatku finančných prostriedkov. Pokiaľ bude rozpočet na údržbu a revitalizáciu zelene a opravu komunikácií zásadne navýšený, budeme hľadať možnosti ako tento problém vyriešiť v rámci celého mesta.


Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
23. október 2012

Peter

Pán Papajčík, ďakujem za reakciu. Nehnevajte sa však, ale Vaša reakcia nie je odpoveďou. Ako som už napísal vyššie, takéto obrubníky okolo stromov sú na stovkách miest v Bratislave. Tak škaredé riešenia, resp. neriešenia okolia "prícestestnej zelene" ako v Bratislave, neuvidíte hádam nikde na svete. Ako to robia inde, že to ide? Musím iba zopakovať: Okolo týchto "erupcií betónu" pri koreňovej sústave už ako domáci chodíme a nevnímame to, stalo sa to bežnou súčasťou Bratislavy. Len cudzinec, čo sa tu náhodou či omylom ocitne, sa čuduje a s hnusom odchádza. Koreňová sústava stromu nevytlačila a nezničila chodník za rok. Prečo sa s tým priebežne niečo nerobilo a nerobí? A odvolávať sa večne na nedostatok peňazí... nezdá sa Vám to už trápne a smiešne? Čo tam, na magistráte, vlastne chcete robiť, ak na nič nemáte peniaze?
11. júl 2014

Peter Oravec

Milé OPS,
čo je tu "v riešení"? Veď p. Papajčík jasne napísal, že s tým nič nebude robiť. Tak čo je "v riešení"?
Ďakujem.
29. december 2014

Peter Oravec

Bez riešenia, bez zmeny.
02. júl 2015

Peter Oravec

To, že to ide opraviť, vidno teraz pekne na Štefanovičovej ulici. Len by sa muselo chcieť.
02. júl 2015

Anonymný užívateľ

Zaujímavé, že práve pred ministerstvom financií to ide.
26. júl 2016

Peter Oravec

Takmer štyri roky od podnetu bez akejkoľvek zmeny.
09. máj 2017

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia, iba prázdne táraniny pána Papajčíka. Ďakujeme. Odíďte.
04. august 2018

Peter Oravec

Bez zmeny - šesť rokov. Prosím o preposlanie samospráve.
04. jún 2019

Peter Oravec

Magistrát sedem rokov ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
04. jún 2019

Peter Oravec

Magistrát sedem rokov ignoruje aj tento podnet.
Prosím o preposlanie magistrátu.
04. jún 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.


Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
19. november 2019

Peter Oravec

Magistrát sedem rokov ignoruje aj tento podnet. Z toho rok podnet ignoruje aj Matúš Vallo.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
19. november 2019

Peter Oravec

Magistrát sedem rokov ignoruje aj tento podnet. Z toho rok podnet ignoruje aj Matúš Vallo.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
19. november 2019

Peter Oravec

Magistrát sedem rokov ignoruje aj tento podnet. Z toho rok podnet ignoruje aj Matúš Vallo.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
21. november 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

obrubníky sú zaradené v pláne oprav. Opravovať ich budeme v lete 2020. Občanov dovtedy prosíme o trpezlivosť.

S pozdravom,

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
21. november 2019

Peter Oravec

Magistrát,
po siedmich rokoch ignorovania nielen tohto podnetu vám už neverím ani slovo a už vôbec nie som trpezlivý. Ak to neviete robiť, tak to nerobte.
Prosím o preposlanie Matúšovi Vallovi.
13. máj 2020

Peter Oravec

Neriešený podnet.
Prosím o preposlanie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania