Výjazd na Prístavný most z Bajkalskej ulice

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 08. októbra 2012

Vodorovne dopravne znacenie pri vyjazde na Pristavny most z Bajkalskej ulice je nevyhovujuce. Biele pruhy su uz neviditelne. Pocas zhorsenych svetelnych podmienok, dazda a tmy vozidla narazaju do obrubnika. Miesto je na fotke oznacene zltou sipkou. Tiez by bolo vhodne prikazovu znacku "C5c - Prikazany smer obchadzania" posunut viac dopredu.
Dakujeme.

08. október 2012

Peter

aby dotycnemu neprisla domov pokuta ze sa nevenoval riadeniu a pocas jazdy sa hra s fotakom a potom vznikaju nehody. zákon č.8/2008 Z.z. o cestnej premávke
08. október 2012

Peter

Peter II, do auta sa okrem GPS navigacii uz montoju aj sirokouhle kamery. A aby to policajtov a inych neiritovalo, tak je nainstalovana v lavom hornom rohu. Ozaj, vidis tu nejakych ucastnikov premavky?
14. november 2012

Stanislav

Magistrát sále neurobil nič. Pritom uvedené miesto je rizikové kvôli tomu, že cestu križujú autobusy od zastávky - smer jazdy na Slovnaft.
Výhovorky, že je už zima neobstoja. Tento týždeň je vyhovujúce počasie. Vo Vajnoroch dnes obnovili stredovú čiaru na ulici Pri mlyne v dĺžke 1,7 kilometra!!!
16. november 2012

ddd

to len debil tam moze naburat vsak je tam znacka prikazany smer, ktora asi nebude len tak vstrede asfaltu nainstalovana.
16. november 2012

Anonymný

Vážený pán DeDeDe:bil, pozorne si prečítaj prvý podnet. Dúfam, že nie si novinár?
16. november 2012

Vlado

Prispievateľ "ddd" - svojim prejavom ste si pomýlili portál. PLS, s takýmito komentármi si nájdite iné blogy.
17. november 2012

Pavol P.

ddd, vy mudrlant, chodte sa pozriet na oznacenie vsetkych styroch vyjazdov na Bajkalsku ulicu pri Strkoveckom jazere.
17. november 2012

Miro Z.

Informačné foto. Všetky výjazdy na Bajkalskú ulicu sú osadené značkami takýmto spôsobom. Je problém ich naištalovať takto aj pri výjazde na Prístavný most?
11. december 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Vodorovné dopravné značenie bolo obnovené v jesenných mesiacoch.

K umiestneniu dopravnej značky C 6c (nie ako je nesprávne uvedené C 5c) uvádzame stanovisko odborných útvarov magistrátu hl. mesta:
Značka je aj z diaľky dostatočne viditeľná. Jej posunutie o kúsok dopredu nezvýši nijak výrazne jej viditeľnosť, ale zvýši pravdepodobnosť jej poškodenia.
Na základe skúseností, je to práve táto značka, (musí umiestňovať kvôli spôsobu obchádzania na ostrovčekoch), jedna z najčastejšie zničených značiek. Ich obnova stojí ročne mesto nemalé peniaze. Z tohto dôvodu ju neplánujeme posúvať.

Pozn.: Stačí si priblížiť fotografiu a na nej je vidno zničený obrubník. Ak by táto značka bola bližšie, už by bola tiež zničená.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
11. december 2012

Vratislav K.

Mgr. Papajčík. Nepíšete pravdu. V jesenných mesiacoch, na tomto úseku, určite nebolo obnovené vodorovné značenie.
Pozrite si dátum podnetu. Je to 6. októbra 2012. Možno to bolo na jeseň 2011. A takýto stav je tam dodnes.
05. január 2013

Buratino

Vazeny Mgr. Papajcik, sam ste si odpovedali. Obrubnik je zniceny preto, lebo do neho narazaju vozidla. To, ze sa poskodzuju vozidla, tak to akosi "obchadzate".
Chodte si osobne vyskusat uvedeny usek. Najlepsie v noci a za dazda. Stretavacimi svetlami uvedenu C 6c budete vidiet dost biedne.
Krticke situacie nastavaju hlavne vtedy, ked sa zacne od zastavky tlacit autobus v smere na Slovnaft alebo, ked sa od Baumaxu pripajanu dalsie vozidla.
P.S. Znacku teda nechajte tam, kde je. Avsak, cim skor obnovte vodorovne znacenie.
30. január 2013

Vratislav K.

Tento podnet vobec nie je vyrieseny. Obnova vodorovneho znacenia este nebola zrealizovana.
03. február 2013

Jurasek

Vodorovne dopravne znacenie vyjazdu na Pristavny most je stale v takom istom stave, ako bolo 6.10.2012. Prikladam snimku neviditelneho vodorovneho znacenia zo dna 3.2.2013.
29. apríl 2013

Jaroslav 2013

Pani z magistratu by si mali zobrat priklad z MU Vajnory. Tam medzitym obnovili vodorovne znacenie na ulici Pri mlyne uz 2 krat!!
Na magistrate zjavne este nepoznaju prislovie "Kde je vôľa, tam je cesta".
A to doslovne!
10. máj 2013

Motorista

V maji 2013 magistrat obnovil vodorovne znacenie.
Aleluja! Avsak iba stredovu prerusovanu ciaru.
Krajnice a hlavne kriticke miesta rozsirovania a zuzovania jazdnych pruhov, tak to nie!!!
NDS ma na vnutornom okruhu D1 a D2 taketo miesta vyrazne vyznacene Zeby nevedeli, co s farbou?
13. máj 2013

Stanislav

Podnet nie je vyrieseny, lebo miesto, tak ako je na uvodnej fotografii neobnovili. Tak isto neobnovili znacenie identickeho miesta na ceste - vyssie v smere do Petrzalky.
16. máj 2013

VladoB

stredovú čiaru neobnovili ale prekreslili, pôvodne išla smerom na Prístavný most, teraz ide smerom do Slovnaftu, pričom to nezodpovedá značeniu pred križovatkou - zadal som na to iný podnet...
08. jún 2013

Martin Jurášek

Konecne tu zrealizovali viditelne a zmysluplne vodorovne dopravne znacenie.
09. jún 2013

Martin Jurášek

Toto konečne dáva znysel a doprava je bezpečnejšia.
13. jún 2013

Jurášek

Konečne pribudlo značenie, ktoré plní svoj účel.
10. september 2013

martin

Dobry den,
chcem sa opytat aky bol dovod na to, ze teraz je uz smerom na kruhovy objazd iba jeden pruh namiesto dvoch?
vznika tam v lavom pruhu uplne zbytocna kolona, ktora komplikuje, ako vyjazd na pristavny most, tak aj prejazd od baumaxu (resp. autobusom zo zastavky) na slovnaft

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania