Neporiadok a odpad na Gessayovej ulici

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Uzavretý
meno
Miroslava 24. októbra 2015

Luka na Gessayovej ulici 14 sa stala nahradnym ubytovanim pre ludi bez domova. Ti tam zhromazduju odpad a na stromoch vesaju svoje oblecenie a deky. Znecistuju tak okolie. Okrem toho sa zdrzuju a prespavaju vo vyklenku bytoveho domu Gessayova 14 a 16 kde po sebe nechavaju neporiadok.

12. november 2015

Odpoveď samosprávy

Sme radi, ak občania nie sú ľahostajní voči svojmu okoliu a podnety nám nahlásia. Pracovníci sociálnych vecí vykonávajú pravidelne šetrenia a monitoring bezdomovcov v Petržalke. Jednou z lokalít, kde sa vyskytujú bezdomovci, je aj Vami popisované miesto Gessayova ul a priľahlá plocha zelene smerom k Chorvátskemu ramenu. Z opakovaného šetrenia vyplynulo, že Vami popisované miesto v súčasnosti už ľudia bez domova neobývajú a ani tu neprespávajú. Zostal tu po nich neporiadok a oblečenie povešané na strome.

Predmetné plochy sme vyčistili a budú častejšie zo strany pracovníkov oddelenia životného prostredia monitorované.

Pracovníci oddelenia sociálnych veci ľuďom bez domova poskytujú sociálne poradenstvo, odporúčajú im sociálne zariadenia, kde môžu prenocovať a ak majú trvalý pobyt v našej mestskej časti, pomáhajú im vybaviť osobné doklady, prípadne im za určitých podmienok môžeme poskytnúť sociálnu výpomoc. Väčšina bezdomovcov našu pomoc stále odmieta. Mestská časť Bratislava-Petržalka sa snaží pomôcť každému, kto sa ocitol bez domova, ale práca s bezdomovcami je veľmi náročná v tom zmysle, že sú to ľudia, ktorí sú svojprávni a nemôžeme ich bez ich súhlasu umiestniť v nejakom sociálnom zariadení alebo ubytovni.


mestská časť BA-Petržalka
07. máj 2019

Jana P

stav k koncu aprila 2019: uzemie vycistene

skupina "Upracme si Petrzalku" https://www.facebook.com/groups/579840525818462/
tu mala v aprili 2019 3 akcie,
vysledok:
- 1. akcia 15 ludi cca 70 vriec odpadu
- 2. akcia 8 ludi cca 20 vriec
- 3 akcia cca 45 ludi 2 kontajnery (jeden plny dreva, druhy zmesoveho odpadu). V ramci 3 akcie sa cistilo aj okolie Kauflandu

okrem toho tu mala akciu aj Zelena hliadka, cistila prilahly "lesik", cca 10-15 vriec odpadu

podnet teda mozno povazovat za docasne vyrieseny, Uvidime ako dlho to tu vydrzi byt ciste ;-)
03. júl 2019

Jana P

vyriesene

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania