Muzikanti v podchode Trnavské mýto

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
... Hf 13. novembra 2015
Nebolo možné odfotit ich pretože by to bolo porušenie obč. zák. §12 a).. Ďakujem za pochopenie.

Už dlhší čas na Trnavskom mýte žobrú pravdepodobne osoby cudzieho pôvodu bez povolenia. Po väčšinou hrajú na harmoniku, majú psíka a malé dieťa v kočíku.

13. november 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

hlavné mesto sa zaoberá touto závažnou ľudsko-právnou a etickou témou, ktorú však nie je ľahké riešiť. Žobrajúce osoby väčšinou neporušujú žiadny zákon, tým že niekde stoja alebo hrajú. A ani cudzí pôvod nie je väčšinou protizákonný. Najfrekventovanejšie lokality sú pravidelne políciou monitorované. Keď budú porušovať zákon, môžete zavolať napr. Mestskú políciu na číslo 159.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
24. január 2016

Žigmund Branimír Hronsecký

A je niečo zlé na tom, že niekto hrá na harmoniku? Aj keby cudzieho pôvodu?
01. máj 2020

Martin Uváček

Žiadni žobráci - muzikanti už v podchode nie sú.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania