Chodník - Parkovisko na rohu Jánskej a Námestia Slobody

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 18. októbra 2012

Na rohu Jánskej ulice a Námestia Slobody sa v posledných mesiacoch/rokoch vytvorilo v priestore chodníka divoké parkovisko. Každý pracovný deň tu parkuje aj 7 áut a chodci sú medzi nimi nútení kľučkovať. Mnohokrát sa stáva, že autá nenechávajú potrebný priestor na chodníku - 1,5m a parkujú aj na trávniku pri budove STU. Mestská polícia aj na opakované telefonáty nereaguje a odmieta takto parkujúce autá riešiť. Nakoľko ani zvýšená kontrola mestskej polície by problém nepomohla vyriešiť, chcel by som poprosiť, či by mohol magistrát osadiť na toto miesto stĺpiky zabraňujúce vjazdu a zároveň, aby upravilo zničený trávnik rozjazdený od parkujúcich áut. Nakoľko iné účinné riešenie neexistuje, budem rád, ak vyjde samospráva svojim obyvateľom čím skôr v ústrety, aby neboli obmedzované stovky chodcov siedmimi arogantnými vodičmi. Za skoré vybavenie a osadenie stĺpikov ďakujem.

25. október 2012

Anonym

Parkovisko sa už ako mor šíri aj na trávnik. Každý deň tam parkuje viac a viac áut aj na trávniku. Mestská polícia nekoná, aj keď mi potvrdili, že dostávajú denne niekoľko podnetov, ale nevedia, či ide o pozemok mesta, alebo STU a preto to radšej neriešia. Chcel by som poprosiť kompetentných, aby sa aj k tomuto vyjadrili a aby urýchlene zamedzili fyzickými zábranami vjazd vozidiel do toho to priestranstva, pretože o niekoľko týždňov z trávnika na fotke bude len blato.
02. november 2012

Anonym

Teraz už bývalý trávnik je bohužiaľ pozemkom STU, ako sa vyjadrila mestská polícia a MČ Staré Mesto, ktoré sa nechystá STU anilen upozorniť. Ako asi bude vyzerať zvyšok trávnika o niekoľko mesiacov, keď vodiči zistia, že na tomto trávniku sa parkuje bez pokút???!!! Poprosím ničnerobiacich zodpovedných, aby konali a aby z chodníka a trávnika vyhnali autá fyzickými zábranami!!!
15. november 2012

Anonym

Na chodníku zostalo medzi autami maximálne miesto na prechod 80cm!!! Mestská polícia samozrejme ani po telefonáte nerieši. Každým dňom sa na toto miesto tlačí viac a viac áut? Nie je v tomto meste nikto schopný, kto by ich odtiaľ vytlačil?
09. apríl 2013

Boris

Ake je vyjadrenie mestskej casti?
09. apríl 2013

Odkazprestarostu.sk

@Boris, ako vidite, ziadne :-( Patri to vsak priamo pod Magsitrat a nie mestsku cast.
20. máj 2015

Odkaz pre starostu

nicenie cestnej zelene a parkovanie blokujuce chodcov. poprosim magistrat o dlhodobe riesenie

Aktualizácia bola pôvodne prijatá ako nový podnet.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania