Parkovanie v odbočovacom pruhu a nevkusné stĺpiky

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 18. októbra 2012

Chcel by som poprosiť samosprávu o znemožnenie parkovania áut v odbočovacom pruhu z Námestia Slobody na ulicu Imricha Karvaša, kde zároveň s blokovaním odbočujúcich áut tieto odparkované autá blokujú aj chodcov na chodníku.
Toto navrhujem zabezpečiť osadením fyzických zábran, prípadne nakreslením žltej čiary a upozornením mestskej polície na zvýšený dohľad nad daným miestom.
Zároveň by som chcel poprosiť, či by bolo možné odstrániť nevkusné a už aj nefunkčné stĺpiky (asi na pozemku STU) ktoré je vidno na fotografiách. Stĺpiky mali asi v minulosti zabraňovať vstupu na trávnik, avšak dnes sa tam trávnik už takmer nenachádza a stĺpiky si už tiež neplnia svoju úlohu, sú len nebezpečné a špatia okolie. Za vyriešenie Ďakujem.

08. november 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Dovolíme si poslať čiastkovú odpoveď na situáciu v križovatke Mýtna - Imricha Karvaša, ktorú príslušné oddelenie preverilo a konštatuje, že autá parkujúce v križovatke porušujú § 25 ods.1 Zákona c. 8/2009 o cestnej premávke, to znamená, že v takýchto prípadoch je riešením zvýšený dohľad mestskej, alebo štátnej polície a následný odťah vozidla, o čo sme ich aj požiadali. Informácie ohľadom zelene poskytneme po dodaní informácií od príslušného oddelenia.


Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
12. november 2012

R

Dobry den. Chcel by som poprosit, aby ste panovi Papajcikovi tlmocili to, ze odkedy tu bola zverejnena jeho odpoved, sustavne kazdy den (chodim tadial viac krat denne) bolo dane miesto obparkovane autami a tym padom mestskou policiou neriesene.
16. november 2012

sani

Musim sa pridat do tejto konverzacie, lebo staznosti ohladom stlpikov teda absolutne nerozumiem. Ludia su niekedy nepochopitelni. Pomaly cela tato stranka je o parkovani na chodnikoch a ked sa tomu parkovaniu zabrani stlpikmi tak sa stazuju este aj na to. Nepochopitelne. Velmi by ma zaujimalo preco tam dotycnemu vadia tie stlpiky, Hlavna vec ze dotycny navrhuje zabraneniu parkovania na chodniku stlpikmy, uzasne :D. mimochodom parkovanie v krizovatke alebo na miestach kde je to zakázane ma na starosti policia, ale ved to hadam vsetci vieme
16. november 2012

R

Sani, tie malé modré stĺpiky na pravej strane fotografie sú úplne zbytočné, nakoľko sa nachádzajú červeno-biele medzi chodníkom a cestou a tie už zabraňujú autám v parkovaní okrem tej časti, ktorá je priamo pred križovatkou. No a práve na miesto pred križovatkou by bolo vhodné osadiť stĺpiky, nakoľko polícia aj odťahovky tadiaľ prechádzajú minimálne 10 krát denne a tieto autá neriešia. Samozrejme by bolo úplne dokonalé, keby si polícia v meste dokázala urobiť poriadok, ale bohužiaľ realita je taká, že nedokáže. Podľa mojich informácii zákaz zastavenia platí len 5 metrov pred križovatkou, zvyšných 20, kde parkujú ďalšie 3 autá je tým pádom v poriadku. Zároveň autá nechávajú na chodníku rovných 150cm miesta a preto je to tiež v poriadku. Podľa vodorovného značenia na tom kuse rozšírenej cesty bol pred pár rokmi zrušený odbočovací pruh a teda je tam len jeden, do ktorého autá nezasahujú, čo je tiež v poriadku. Jedinou možnosťou je tam teda vyznačiť žltú čiaru a nakázať polícii, aby to kontrolovala, alebo osadiť stĺpiky. Toľko môj názor, máš nejaký iný, alebo iné riešenie? Sem s ním ;)
03. október 2019

Martin U

Stĺpiky boli osadené. V odbočovacom pruhu sa už neparkuje.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania