Vrak na Námestí Slobody

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 18. októbra 2012

Na Námestí Slobody (pred vstupom na Strojnícku Fakultu STU) dlhodobo parkuje Škoda Felicia červenej farby, ktorej platnosť STK a EK skončila 8/2012. Poprosím urýchlene riešiť odtiahnutie tohoto auta, nakoľko situácia s parkovaním na tomto mieste je priam kritická. Ďakujem.

18. október 2012

blejd

len par mesiacov nema spz a uz to clovek povazuje za vrak ?
18. október 2012

blejd

nie spz,papiere..
19. október 2012

blejd

nie papiere, tk a ek
20. október 2012

Anonymný užívateľ

Volajme to aj parádny športiak hodný 30 000€, ale faktom je, že tam niekoľko mesiacov zaberá parkovacie miesto - to, že platnosť TK a STK skončila v auguste neznamená, že od augusta na tom mieste stojí. Majiteľ zjavne o auto už nemá záujem, nemôže ho prevádzkovať, alebo má s tým športiakom vážny problém. Je mi to jedno, ale nech si to odparkuje do kukuričného poľa niekde pri Pezinku a pre mňa za mňa ako ten športiak zabezpečí proti znečisťovaniu životného prostredia, nech si ho tam parkuje aj ďalších 50 rokov.
20. október 2012

blejd

tak kde je problem zobrat SPZ :D ked to nema uz stk,jeden vecer a dat ich dole...
08. november 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Mestská polícia zistila majiteľa tohto vozidla a ten auto odstránil.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
08. november 2012

R

Majitel auto preparkoval o 5 parkovacich mieste vedla!!! Podnet nie je vyrieseny.
12. november 2012

R

Chcel by som poprosit, aby ste oznacili podnet za nerieseny a opatovne upozornili magistrat na toto auto, ktore je len niekolko metrov vedla preparkovane. Dakujem.
16. november 2012

R

Auto bolo len preparkované, alebo dokonca stojí na pôvodnom mieste. Podnet nie je vyriešený. Stále nemá platnú TK a EK. Za čelným sklom má tabuľku "trvalé povolenie na vjazd číslo 119" vydanú Dopravným podnikom Bratislava, takže ide buď o ich služobné vozidlo, alebo vozidlo nejakého zamestnanca, ktorý má povolenie na vstup do všetkých areálov DPB. Žiadam magistrát, aby podnet vyriešil naozaj a nie len naoko odpoveďou, že sa to už vyriešilo. Ďakujem.
11. december 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Nie každé vozidlo, ktoré má neplatnú technickú či emisnú kontrolu je možné považovať za vrak. Samospráva ani jej zložka - mestská polícia nie sú oprávnené to skúmať. Taktiež sa nedá spomínané vozidlo považovať za vrak, pretože vizuálne nejaví známky vraku, resp. starého vozidla - rozbité okná, spustené pneumatiky, korózia a podobne. Vozidlá, ktoré nemajú platnú vyššie spomínané kontroly by mali riešiť pri dopravných kontrolách príslušníci štátnej polície, resp. autá, ktoré sú považované za vrak a majú evidenčné číslo (ŠPZ) sú v kompetencii Obvodného úradu pre cestnú dopravu a pozemné komunikácie, ktorému sú takéto nálezy postúpené.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
11. december 2012

R

Na magistrate mate preddefinovane odpovede??? Rovnake odpovede na niekolko roznych podnetov. A aj to po niekolkych mesiacoch. Absolutne nic neriesite. Preco dokazete dnes odpovedat na 15 podnetov a nevedeli ste to uplynule 3 mesiace??? Co ste dovtedy robili???!!! Nehovoriac o tom, ze podnety riesene nie su, ponukate len nicnehovoriace vseobecne alibisticke odpovede.
05. január 2013

Anonymný užívateľ

Auto zmizlo, podnet bol vyriešený. Ďakujeme.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania