Dlhodobo zaparkovane auto na Drobneho

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Dúbravka

Vyriešený
meno
Miroslav Jablonicky 07. decembra 2015

Dobrý deň, toto auto je dlhodobo zaparkované v križovatke Trhová/Drobneho. Má vyteceny olej, česku SPZ a bráni vo výhľade, keď sa vychádza na Drobneho (viď obrázok). Dá sa s tým niečo urobiť? Ďakujem.

29. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
nakoľko sa v tomto prípade jedná o vozidlo so zahraničným EČV museli sme požiadať políciu SR
o spoluprácu. Policia SR musí následne požiadať o spoluprácu políciu doktnutého štátu v ktorom je predmetné vozidlo evidované a takýmto spôsobom zistí majiteľa vozidla. Akonáhle dostaneme
informácie o majiteľovi vozidla, vyzveme ho aby vykonal TK a EK a určíme mu lehotu. V prípade
že toto nevykoná v určenej lehote požiadame o vyradenie vozidla z cestnej premávky a až potom prichádza čas kedy môžeme konať my a odstrániť vozidlo.

M. Blažej
Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia
29. január 2016

Miroslav Jablonicky

Ďakujem za odpoveď. Časovo by to asi ako vyzeralo, koľko ten proces trvá? Ďakujem.
12. august 2016

Mirka

Nepojazdné auto blokuje výhľad na križ. Trhová a Drobného

Dobry den,
pri vyjazde z ulice Trhova na Drobneho je znacka "Daj prednost jazdy", avsak z lavej strany nie je v podstate nic vidiet. Vyhladu brani dlhodobo stojace a opustene auto ( SPZ resp. ECV je za jeho celnym sklom). Krizovatka je nebezpecna, pri odboceni dolava som uz v podstate na Drobneho ulici, ked mam schopny vyhlad.
Neviem ako dlho auto musi byt bez pohybu, no toto by bolo idealne odtiahnut. Je to mozne?
Dakujem pekne.
15. august 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

dnes 15.8.2016 sme dali požiadavku spracovateľovi vozidiel na odstránenie predmetného vozidla z komunikácie. Nakoľko uplynula zákonom stanovená lehota dokedy mal držiteľ toto vozidlo odstrániť.
Informovali sme o tejto skutočnosti aj na FB MČ Bratislava - Dúbravka kde sme upozornili na skutočnosť, že po uplynutí výzvy vozidlá odstránime pričom náklady s tým spojené je povinný hradiť držiteľ vozidla. Predmetné vozidlo poškodzuje a ohrozuje životné prostredie (vytekajúcim olejom, rozbitým sklom na pravej strane) a narušuje estetický vzhľad obce podľa § 67 ods. 1 písm. a) zákona o odpadoch. Vozidlo bráni vo výhľade čím je narušená bezpečnosť a plynulosť cestnej premávky.

M. Blažej
Oddelenie územného rozvoja a životného prostredia MČ Dúbravka
02. október 2018

Lukáš Bartošovič

zdravim, ceska blokada krizovatky zmizla, podnet mozete oznacit ako VYRIEŠENÝ

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania