Výťahy - ŽST Petrzalka

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Peter 26. októbra 2012

vytahy v podchode ktory smeruje na zeleznicnu stanicu petrzalka su v katastofalnom stave. (a to sa neda nafotit smrad ktory tam je) tych gombikov sa boji clovek aj dotknut ci tam nieco "nechyti" je to vizitka pri vstupe do bratislavy. Je mozne to opravit? ak nainstalujete kamery do podchodu resp. do vytahov snad to pomoze. dakujem

26. október 2012

Peter

Dobrý deň,
tento podnet tu bol nedávno, trocha širšie, aj so skoro rovnakou fotogtrafiou výťahu. A aj s odpoveďou samosprávy: http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/2150/konecna-stanica-petrzalka.
26. október 2012

Peter

sorry za duplicitnu temu nevsimol som si ale asi na to kaslu z vysoka, tak nech to riesi ZSR to je dalsie hanba po hlavnej stanici. Preco tam neosadia kamery?
26. október 2012

Peter

Jasne, v pohode, podnet je v poriadku, opakovanie nevadí, ale zrejme sa aj tak nič neurobí. Inak, pre info, pokiaľ viem, výťah na strane Panónskej cesty a podchod zhruba do polovice je v správe mestskej časti Petržalka, a výťah na druhej strane, v budove stanice, druhá časť podchodu a eskalátory sú v majetku Železníc.
26. október 2012

Peter

ten prvy vytah sa ako tak da vyzera v pohode ale ten druhy z panonskej cesty je hrozny, keby som nebol nuteny nim ist tak nejdem, nabuduce radsej ten kocik znesiem na rukach. :( fakt "krasna" reklama pre bratislavu a aj pre petrzalku ked chcu ludi nalakat na petrzalske korzo.
12. november 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

k podchodu sme sa už na tomto portáli vyjadrovali, viď odkaz Konečná stanica Petržalka zo dňa 1.10.

K tomu ešte doplním :

Dňa 30. 10. 2012 vykonali zamestnankyne miestneho úradu fyzickú obhliadku podchodu na Panónskej ceste, ktorého súčasťou je aj výťah. Boli zistené nasledujúce skutočnosti:

- výťah bol otvorený a nepojazdný, ihneď bola porucha nahlásená spoločnosti THYSSEN KRUPP, s.r.o. ktorá zabezpečuje technickú starostlivosť o výťah a v priebehu 20 minút boli zamestnanci spoločnosti na mieste, porucha bola okamžite odstránená,
- výťah nebol znečistený odpadkami, steny výťahu sú obložené „nerezovým“ obkladom, ktorý je z časti zhrdzavený, k čomu zrejme prišlo v minulosti pri odstraňovaní grafitových malieb a z toho dôvodu pôsobí výťah neudržiavane. Spoločnosť GRAFFITI, ktorá na základe zmluvy odstraňuje grafity maľby, vykonala dnes na náš podnet obhliadku a konštatovala , že obloženie výťahu vyčistí, celkové náklady na vyčistenie výťahu spolu sú 280 € bez DPH.
- zrkadlo vo výťahu je dlhodobo rozbité a upevnené je na drevenom podklade –odstránime ho a nahradíme dreveným podkladom bez zrkadla,
- panel s ovládacími gombíkmi výťahu nie je poškodený a nebol ani znečistený tak, aby niečo bránilo v jeho používaní,
- v samotnom podchode neboli absolútne žiadne odpadky, pôsobil čisto, je tam stojan s vrecom na odpadky, ktorý bol do polovice plný,
- podhľad (strop) je na jednom mieste poškodený vandalmi, úmyselne je rozbitý v mieste umiestnenia svietidla, ďalšie svietidlo je čiastočne uvoľnené, to sa pokúsime opraviť,
- pri vstupe do podchodu chýbajú obkladačky v dvoch radoch (8 kusov) a stropy sú zanesené pavučinami a prachom, čo pôsobí veľmi špinavo a neesteticky,
- na objekte podchodu a ani v podchode nie sú žiadne grafity.

Dňa 30.10.2012 sme sa telefonicky skontaktovali s prednostom železničnej stanice v Petržalke, aby sme zistili akým spôsobom zabezpečujú železnice čistotu a poriadok časti podchodu, ktorý je ich vlastníctvom. Čistotu a údržbu zabezpečujú každodenne na základe zmluvy so spoločnosťou METON.

Podľa finančných možností sa budeme snažiť aj naďalej udržiavať podchod v prevádzkyschopnom stave, žiaľ, vandalom sa asi neubránime.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
12. november 2012

Peter

Obkladačiek chýba 10 kusov.
V konštatácii nedostatkov chýba prerazená stena pod schodmi zo strany Panónskej cesty. Foto tu (posledná fotografia): http://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/2150/konecna-stanica-petrzalka
PS. Radi budeme sledovať realizáciu konkrétnych prác.
Peter Oravec
17. december 2012

Peter

Pani Podmajerská,
bol som sa tam včera pozrieť. nedošlo k žiadnej pozitívnej zmene. Rozbité zrkadlo vo výťahu, ktoré ste sľúbili odstrániť, je tam stále, podľad je stále v mieste osvetlenia rozbitý, obkladačky (nie 8, ale 10 kusov!) stále chýbajú, stropy a steny sú zanesené starým čiernym prachom ...
Prečo sľubujete niečo, čo neplníte?
20. jún 2014

Martin Bernadič

využíva, ten podchod na cestu do práce (budova ViennaGate) a keďže využívam k pohybu mechanický invalidný vozík, som žiaľ na ten výťah odkázaný... od včera 19.6.2014 (v čase 17:37 som tadiaľ šiel) výťah na strane Panónskej zase nefunguje... Prosím o urýchlenú opravu. Dnes som volal na servisné čislo spoločnosti ThyssenKrupp 0800 13 14 15 (ako je uvedené na nálepke vo výťahu) a dvihol mi to nejaký mladý muž, ktorý mi povedal, že on nie je z Bratislavy a keď mu poviem o petržálskej vlakovej stanici, on vraj netusi kde to je a chcel odo mňa nejaké číslo výťahu, aby tam mohol poslať opravára.... VEĽKÁ HANBA NA HLAVNÉ MESTO!!!! JE MI Z TOHO SMUTNO!!!
12. november 2014

Simona

Chcela by som sa spytat ako casto su tieto výťahy umyvane. Chcela
by som ich využívať nakoľko mam kocik ale nemôžem pretože by som nedokázala ist s dieťaťom do toho výťahu kde je cítiť tak silno mocovina ze sa to neda porovnať ani s toaletami
12. apríl 2016

Martin

Vytahy su funkcne, relativne ciste. Zrkadlo bolo odstranene.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania