Úzke nástupište električiek Račianske mýto

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený

Vzhładom na počet ľudí, ktorí sa "premelú" cez uzučkú, nebezpečnú a normy nespľňajúcu zastávku Račianske mýto Vás žiadam o jej kompletné prebudovanie - rozšírenie na komfortné 4 metre (ani min. štandard schválený mestom pre šírku nástupíšť nie je na takejto frekventovanej zastávke dosť) napr. na úkor jedného jazdného pruhu v ssmere na Mýtnu (zostal by len priamy a priamy + odbačací). Nie je normálne aby cestujúci znášali taký diskomfort. Magistrát by sa mal prestať deklarovať podporu MHD a prijať reálne kroky v prospech cestujúcich/chodcov.

23. december 2015

Michal

Súhlas. Takto vodičov áut do mhd-čky magistrát nedostane, ale skôr cestujúci presadnú za volant.
05. január 2016

Michal T

Lepsia doprava spravila vyborny navrh zmeny Racianskeho myta vratane nastupist MHD, bus pruhov, cakacieho ostrovceka aj cyklotras: https://imhd.sk/ba/media/gn/00084166/Navrh-zlepsenia-podmienok-pre-chodcov-cyklistov-a-MHD-v-uzle-Racianske-myto-z-dielne-Obcianskej-iniciativy-Lepsia-doprava.jpg?1452008646 ... myslim si, ze toto by bolo idealne riesenie
05. január 2016

Netro

Poznám to veľmi dobre... je to dobrý základ, ale treba na tom popracovať ešte
26. január 2017

Bbiker

Račianske mýto - extrémne nebezpečná zastávka MHD

MHD zastávka na Račianskom mýte je extrémne nebezpečná pre chodcov ktorých pri čakaní na prechode pre chodcov doslova "zráža" električka. Pohyb s detským kočíkom je úplne nemožný, Prosíme mesto a dopravný podnik o urýchlené riešenie tohoto miesta.
26. september 2019

Anonymný užívateľ

Overenie stavu podnetu - podnet zatiaľ nebol vyriešený a ludia sa dalej tlacia medzi zabradlim a elektrickou😫
11. marec 2021

Martin Uváček

Zdá sa, že napriek Korone svitá tomuto projektu na lepšie časy. Mesto hľadá projektanta na úpravu a rozšírenie zastávok na Račianskom mýte. Realizácia sa predpokladá niekedy v najbližších rokoch. Vodičov zmena veľmi nepoteší, cestujúcu verejnosť, chodcov a cyklistov už viac.
https://www.yimba.sk/rekonstrukcie-elektrickovych-trati/dopravny-podnik-hlada-projektanta-na-rozsirenie-elektrickovej-zastavky-na-racianskom-myte
06. máj 2021

Peter Oravec

Dobrý deň,
prosím admina, aby požiadal samosprávu o aktualizáciu vyjadrenia k podnetu.
S pozdravom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania