Žltá čiara

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 02. novembra 2012

Vedeli by ste, prosím, na miesto podľa fotografie nastriekať žltú čiaru na zabránenia parkovania áut tak, ako parkuje Citroen na fotografii? Tu parkujúce vozidlá totiž bránia najmä mamičkám s kočíkmi v plynulom prechode. Miesto sa nachádza na adrese Račianska 17. Ďakujem.

07. november 2012

Marek Tettinger

Pekný deň,
ďakujeme za podnet. Státie motorových vozidiel upravuje zákon 8/2009 o cestnej premávke. Parkovanie pred schodiskom je v rozpore s týmto zákonom a priestupky môže a musí riešiť polícia. O to viac, že do týchto priestorov je vjazd zakázaný (okrem dopravnej obsluhy). Podnet preto prepošleme mestskej polícii.
S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
08. november 2012

R

Dobry den,
dufam, ze MsP sa nebude len vozit okolo a necinne prizerat, ako to robila doteraz, ale zajde aj na toto miesto a bude to aktivne niekolkokrat denne kontrolovat. Nie ze tam pridu pozriet raz a potom sa uz neukazu. Chcel by som sa este na upresnenie opytat, ako sa definuje dopravna obsluha. Kto za tuto dopravnu znacku moze vojst a kto nie a akym sposobom je to skontrolovatelne. Samozrejme nedufam, ze MsP by nieco take kontrolovala, im sa da gratulovat, ked napriek lenivosti vylezu z vozidla a daju autu parkujucemu na prechode papucu, ale cisto teoreticky v idealnom svete na zapad od nasej krasnej Autoslavy, ako sa da toto skontrolovat? Vopred dakujem za odpoved a prajem prijemny den.
08. november 2012

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Státie motorových vozidiel upravuje zákon 8/2009 o cestnej premávke. Parkovanie pred schodiskom je v rozpore s týmto zákonom a priestupky môže a musí riešiť polícia. O to viac, že do týchto priestorov je vjazd zakázaný (okrem dopravnej obsluhy). Podnet preto prepošleme mestskej polícii.

S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
14. november 2012

Marek Tettinger

Pekný deň,
dopravnú obsluhu definuje vyhláška MV SR č. 225/2004 Z. z. nasledovne:

(12) Dodatková tabuľka s nápisom Len dopravná obsluha obmedzuje platnosť značky, pod ktorou je umiestnená, na vozidlá zabezpečujúce zásobovanie alebo opravárenské, údržbárske, komunálne a podobné služby, na vozidlá s označením č. O 1 alebo č. O 3, na vozidlá taxislužby a na vozidlá, ktorých vodiči, prípadne prevádzkovatelia majú v miestach za značkou bydlisko, sídlo alebo garáž; pre tieto vozidlá neplatí značka, pod ktorou je umiestnená dodatková tabuľka s nápisom Okrem dopravnej obsluhy.
14. november 2012

Odkazprestarostu.sk

Podnet sme označili ako vyriešený. Pokiaľ by sa situácia nezlepšila, dajte nám, prosím, vedieť. Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania