Doplniť značku zákaz zastavenia

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený

Pozdĺž celej Záhradníckej v úseku Karadžičova - Odborárske námestie v smere do centra sú 2 jazdné pruhy. Použiteľný na jazdu je permanente iba jeden - ľavý. Pravý jazdný pruh je nonstop obparkovaný vozidlami na blikačkach, čo spôsobuje problémy s plynulosťou a bezpečnosťou cestnej premávky, najmä vozidlám MHD a cyklistom, ktorí sú nútení zastavené vozidlá obchadzať. Prosím o doplnenie značky B34 pozdĺž ulice v danom úseku a to za každou križovatkou. Ďakujem.

21. december 2015

query

Suhlas s podnetom.
22. december 2015

Viktor

Úplný súhlas s podnetom, a na Krížnej ulici taktiež je to podobné. Každý deň tam stoja autá na 4 blikačkách a blokujú jeden z dvoch jazdných pruhov do centra a opačným smerom blokujú jeden jazdný pruh na premávku. V smere do centra je dokonca aj značka zákaz zastavenia, no je úplne bez povšimnutia polície t.j., že nepokutujú odparkované auta - niekedy aj pól dňa. Týmto by som Vás poprosil o určenie zodpovednosti nad dodržiavaním cestných predpisov.
Ďakujem
26. december 2015

Peterr

Potvrdzujem, že ten pravý pruh počas dňa v podstate naozaj neslúži na premávku, ale na parkovanie. Otázka na znalejších dopravných predpisov - je to dopravný priestupok, len ak tam je značka zákaz zastavenia, alebo aj bez nej? Ku Krížnej ako spomína Mik prídávam tiež Štefánikovu do centra (tam je ale značka, ktorá to nepochopiteľne dopravnej obsluhe temer po celý deň umožňuje), a Račiansku smerom k Mýtu (tradične auto trčiace do pruhu pred videopožičovňou...).
27. máj 2016

PaloP

Tolerované parkovanie v jazdnom pruhu pred Justičným palácom.

Priamo na hlavnej ceste pred Justičným palácom denne parkujú vodiči v pravom jazdnom pruhu v smere do centra. Vďaka neriešeniu zo strany mestskej, či štátnej polície začínajú vodiči na tomto mieste parkovať už aj bez výstražných smeroviek. Miesto, ktoré využívajú vodiči na parkovanie sa pomaly ale isto predlžuje. Blokujú jazdný pruh a vytvárajú nebezpečné situácie.

Rád by som vedel, ako je možné, že je blokovanie riadneho jazdného pruhu tolerované políciou a uvítal by som nápravu. Na nedostatok parkovacích miest sa vodiči vyhovoriť nemôžu keďže o 20m na Námestí M.Benku je podzemné parkovanie. Je to čisto o lenivosti a arogancii.
23. november 2017

Jozef

Cesta stále slúži viacej na parkovanie ako na prejazd.
17. február 2020

Daniel Bartoň

Podnet možno označiť ako vyriešený - nový vyhradený pruh pre MHD a cyklistov má zaroveň aj funkciu značky B34

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania