Nebezpečná diera v chodníku

Zodpovednosť za riešenie: Iné

V riešení
meno
Anonymný užívateľ 02. novembra 2012

Chcel by som upozorniť na nedávno vytvorenú nebezpečnú dieru na chodníku na Račianskej ulici (pri Slovenskej Sporiteľni na Račianskej 17). Vyzerá to tak, že celý kanál sa čoskoro prepadne. Je potrebné urýchlene miesto aspoň označiť, aby sa náhodou nejakému malému dieťaťu nestal úraz a následne čím skôr dieru a aj celý kanál opraviť. Vďaka za urýchlené vybavenie.

07. november 2012

Marek Tettinger

Pekný deň,
ďakujeme za podnet. Telefonicky bol na stav upozornený správca kanalizácie na uzemí Bratislavy - BVS, a. s. Keď príde odpoveď, budeme vás o ďalšom postupe informovať.
S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
08. november 2012

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Telefonicky bol na stav upozornený správca kanalizácie na uzemí Bratislavy - BVS, a. s. Keď príde odpoveď, budeme vás o ďalšom postupe informovať.
S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
18. november 2012

Anonymný užívateľ

Za 2 týždne je kanál len prekrytý doskami. 17.11. však na mieste boli pozrieť 3 ľudia, ktorí sa o oprave rozprávali. Možno sa najbližšie dni až týždne dočkáme.
29. november 2012

Marek Tettinger

Pekný deň,
na základe stanoviska BVS, a.s., a obhliadky poškodenej šachty na prípojke k obytným domom Račianska 15,17,19 konštatujeme, že porucha je na objekte kanalizačnej šachty. Chybné, nedostatočné je uchytenie vrchnej časti šachty - samotného rámu do konštrukcie spevnenej plochy, preto došlo k jeho uvoľneniu. V tejto súvislosti sme ako predpokladaného vlastníka kanalizačnej prípojky (vlastníci bytov a NP, Račianska 15, 17, 19) požiadali o zabezpečenie porušeného chodníka v okolí šachty tak, aby nedošlo k úrazu najmä chodcov a urýchlenú opravu.
29. november 2012

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

na základe stanoviska BVS, a.s., a obhliadky poškodenej šachty na prípojke k obytným domom Račianska 15,17,19 konštatujeme, že porucha je na objekte kanalizačnej šachty. Chybné, nedostatočné je uchytenie vrchnej časti šachty - samotného rámu do konštrukcie spevnenej plochy, preto došlo k jeho uvoľneniu. V tejto súvislosti sme ako predpokladaného vlastníka kanalizačnej prípojky (vlastníci bytov a NP, Račianska 15, 17, 19) požiadali o zabezpečenie porušeného chodníka v okolí šachty tak, aby nedošlo k úrazu najmä chodcov a urýchlenú opravu.

S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
19. december 2012

Anonymný užívateľ

Prešiel vyše mesiac a pol a nič sa na mieste nezmenilo.
05. január 2013

Anonymný užívateľ

Po vyše dvoch mesiacoch sa začína prepadávať celý kanál. Stále nie je miesto nijako označené, cez kanál je položená len jedna doska.
05. január 2013

Anonymný užívateľ

Hurá, neschopnosť miestnej samosprávy zabezpečiť označenie a odstránenie havaríjneho stavu, aj keď to nie je priamo v zodpovednosti MiÚ, ten by mal minimálne urgovať skoré odstránenie a minimálne iniciovať výrazné označenie. Keď sa na mieste prepadne pod zem nejaké dieťa, kto bude vinný???!!!
07. január 2013

Marek Tettinger

Pekný deň,
keďže vlastníci do tejto chvíle nezabezpečili odstránenie nedostatku, mestská časť zabezpečí označenie problémového miesta dočasným dopravným značením. Vlastníka opätvne upozorníme na jeho povinnosť odstrániť poruchu na kanalizačnej šachte.
S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
07. január 2013

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

keďže vlastníci do tejto chvíle nezabezpečili odstránenie nedostatku, mestská časť zabezpečí označenie problémového miesta dočasným dopravným značením. Vlastníka opätovne upozorníme na jeho povinnosť odstrániť poruchu na kanalizačnej šachte.

S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
30. apríl 2013

Anonymný užívateľ

Podnet je neriešený a kanál sa stále viac a viac prepadáva. Už sa začína prepadávať aj okraj chodníka vzdialený asi metre od kanála. Jedného krásneho dňa sa to tam celé prepadne aj s niekým, komu to ublíži a podom sa bude hľadať vinník, však?
06. júl 2013

Anonymný užívateľ

Za 8 mesiacov sa na mieste nič nezmenilo. Nové Mesto asi dôrazne neupozornilo správcu priľahlého domu na potrebu opravy poklopu, ktorý sa stále viac a viac prepadáva. Podnet je neriešený.
22. apríl 2014

Anonymný užívateľ

Podnet neriešený.
02. február 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Predmetný úsek nikdy nebol zverený do správy MČ - Nové mesto. Vlastníka kanalizačnej šachty sme upozornili na vzniknutý problém. Musíme však rešpektovať vlastnícke vzťahy a preto nemôžeme do problému ináč zasahovať.

Ing. Natália Kudláčová
22. apríl 2015

Karol Bujaček

Aktualizácia 21. 4. 2015
16. jún 2015

Karol Bujaček

Čiastočne opravené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania