Parkovanie na nastupišti MHD

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení

Zastávka MHD "Zimný štadión" v smere von z centra je frekventovaná zastávka a to predovšetkým kvôli prítomnosti zimného štadióna, Farmaceutickej fakulty UK, Fakulty managementu UK a kúpaliska Tehelné pole. Premele sa tu denne tisíce ľudí. Avšak nastupište MHD, ktoré je oddelené od chodníka malým parkoviskom začalo posledné roky salúžiť ako parkovisko pre asi 4-5 vozidiel. Je evidentné, že širka nastupišta MHD bola dimenzovaná s ohľadom na blízke ciele (školy, športové zariadenia) avšak pár arogantných vodičov rázom zúžilo nástupište na polovicu, čo spôsobuje kapacitné problémy v špičke (zápasy Slovana, koncerty, vyučovanie) a cestujúci saa musia predierať pomedzi motorové vozidlá. To znižuje komfort cestovania. Paradoxom je že je to len zopár vozidiel, ktoré znepríjemňujú život tisíckam cestujúcich nastupujúcich a vystupujúcich z MHD na tejto zastávke. Myslím, že jediným riešením sú regulačné stĺpiky proti parkovaniu na nástupišti verejnej dopravy. Vopred ďakujem za ich urýchlené osadenie.

01. máj 2017

Netro

Nástupište zastávky alebo parkovisko?

Prosím o osadenie stĺpikov zabraňujúcich parkovanie automobilov na nástupišti zastávky ZImný štadión (smer Trnávka), vkôli ktorým sa denne chodci tlačia na nástupišti.
29. marec 2018

Peter Ondavsky

paranormalne javy dnes rano... policia zacala robit co ma... tam nemoze ostat 1,5m ani nahodou pri parkovani...
12. apríl 2018

Mirka

Parkovanie na zastavke MHD

Poprosim Vas laskavo o osadenie zabran aby auta neparkovali na zastavke MHD. Takyto ludia nepochopia, ze tu sa parkovat proste nesmie pokial tam neni bariera.
12. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.
Ďakujeme a pekný deň.

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania