Chýbajúce chodníky a schody končiace na trávniku

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený
meno
Tomas 30. decembra 2015

Dobry den,
Chcel by som sa opytat, ci by bolo mozne vybudovat chodnik zo schodov zel. stanice Vinohrady smerom na Racu a aj smerom do centra, tak ako su vychodene chodniky zu teraz, hodil by sa tam mozno aj nejaky odpadkovy kos.
Stanica sa bude vyuzivat castejsie ked vznikla BID, je smutne ze tam tie chodniky nejsu je tam blato a tento vychod je najblizsie k elektrickovej zastavke vozovna krasnany.
Bolo by to velmi super, keby sa to dalo spravit a mozno odstranit aj ten bilbord.


Dakujem pekne.

15. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na vybavenie.

Jana Plevová
31. január 2016

Martin

Situácia nezmenená (1)
* chodníky sú stále len tie vyšliapané
* pozemok je majetkom (Ž)SR, nie mesta či m.č.
31. január 2016

Martin

Situácia nezmenená (2)
01. február 2016

Martin

Tomas :
"Prenájom nebytových priestorov na komerčné účely" - sa týka "administratívnej" časti žst. Bratislava predmestie.
Tento príspevok je o žel.zast. Bratislava-Vinohrady.
23. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa vyjadrenia oddelenia Výstavby, investícií a správy majetku navrhovaný chodník priblíži železničnú stanicu na pozemku vo vlastníctve / správe Železníc SR. Z uvedeného dôvodu MČ BANM nemôže stavať chodníky na pozemkoch iných vlastníkov. V uvedenej veci sme telefonicky aj písomne kontaktovali ŽSR a požiadali o riešenie situácie.
Ohľadom doplnenia odpadkových košov oddelenie Životného prostredia a územného plánovania požiada majiteľa pozemku o súhlas s ich osadením.Jana Plevová
10. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Zverejňujem vyjadrenie z odboru komunikácie GR ŽSR:

Približne v roku 1999 -2000 sa v záujmovom území zastávky Bratislava Vinohrady riešil bezbariérový prístup osôb s obmedzenou schopnosťou pohybu k službám dopravcu. V rámci tejto stavby bola vybudovaná prístupová rampa k objektu zastávky zo strany Račianskej ulice (na mieste existujúcej prístupovej komunikácie k schodisku). Z tohto dôvodu momentálne nie je dôvod budovať ďalšie dve prístupové komunikácie zo smeru od Rače a od mesta, hlavným prístupom k objektu zastávky je prístupová komunikácia od zastávky DPB. Návrh bude zo strany ŽSR zohľadnený v riešení prípadnej rekonštrukcie zastávky Bratislava Vinohrady.Jana Plevová
10. marec 2016

Tomas

Dobry den, ked sa vybudoval bezbarierovy pristup to bolo uz tak vela investovat max 500 euro a potiahnut chodnik aj ku schodom od rampy pre imobilnych obcanov ked uz tak velmi chcete len ku zastavke MHD Vinohrady smer centrum, sak ved predsa, ked by tie schody neboli vyuzivane, tak tam nejsu vychodene cesticky, halvne že ZSR investuje miliony do zastávky Bratislava predmestie, kde stoja 3 vlaky denne, tam to naozaj potrebne bolo.
Fotka je s vystavby schodista, ktore stalo minimalne 10 x viac ako 500 eurova zamkova dlazba v dlzke 10 metrov, ktroa mohla byt napojena na pristupovy chodnik k bezbarierovej rampe na ZST Vinohrady.
21. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Zverejňujem odpoveď na poslednú otázku ( odstranit bilbord ):

Billboard je realizovaný v zmysle platnej zmluvy. Zmluva o nájme pozemkov a stavieb je uzavretá s nájomcom a podnájomcom.Jana Plevová
14. november 2016

Tomas Buransky

Na chodník sa zabudlo?

Bude niekedy raz ku ZST Vinohrady viest aj normalny chodnik ku schodom?
27. marec 2019

Martin U

V roku 2019 konečne pribudli po vyše 50 rokoch chodníky na Račiansku ulicu. Čiastočne sa rekonštruujú aj staničné budova a nástupištia.
16. máj 2019

Martin U

Chodníky boli konečne dokončené. Podnet vyriešený.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania