Zimná údržba Podunajské Biskupice 2

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Podunajské Biskupice

Vyriešený
meno
Eva 07. januára 2016

Dobrý deň,
ďakujem pánovi Vandriakovi z MiÚ - časť úseku okolo zástavky (viď obr. zelená čiara) bola očistená. Bohužiaľ úseky vedúce do vnútroblokov zostali neočistené (viď obr. červená čiara). Podľa mne dostupných informácií, chodníky je potrebné čistiť po celej šírke, vnútroblokové chodníky v šírke minimálne 1,5 m. Na miestach, kde chodník vyznačený nie je (napr. vozidlová komunikácia slúžiaca aj pre pohyb chodcov, terasy a pod.), treba čistiť pruh priliehajúci k nehnuteľnosti min. 1,5 m široký.Chodníky sa musia čistiť podľa potreby aj niekoľkokrát denne, vrátane sobôt, nedieľ a sviatkov.
Bolo by možné tieto úseky dočistiť? Ešte dodávam, že ide vybetónovaný úsek, nie chodník cez trávu, ktorý si urobili lenivý spoluobčania.
Ďakujem
Eva

11. január 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Referát životného prostredia, odpadového a cestného hospodárstva má zato, že v uvedenej časti boli chodníky smerujúce od Lotyšskej a Bieloruskej k zastávke MHD na Vrakunskej ulici schodné, resp. bola vykonaná zimná údržba.
Chodníky ako ste ich vyznačili sú priľahlé k nehnuteľnosti a teda o zimnú údržbu musí vykonať správca nehnuteľnosti. Týka sa to objektov kotolne a garážového domu.
Na povinnosť zimnej údržby upovedomíme správcov spomínaných nehnuteľností.

Ing. Vandriak Eduard
ved. ref. ŽP,OaCH
MiÚ Podunajské Biskupice
18. január 2016

Eva

Dobrý deň,
ďakujem za spätnú väzbu a verím, že i keď je tento podnet neaktuálny (problém vyriešila príroda sama), do budúcna už budú automaticky schodné i také chodníky, ktoré nespravuje MiÚ.
Podnet môže byť až do príchodu novej snehovej "kalamity" uzavretý.
Ďakujem
Eva
21. január 2016

Eva

Dobrý deň,
správcovia opätovne úspešne odignorovali povinnosť venovať sa zimnej údržbe.
Po snežení z 20/1/2016 na 21/1/2016 je vyššie vyznačený úsek opäť neodhrnutý...
Prosím o nápravu.
Ďakujem vopred veľmi pekne.
Eva
22. január 2016

Odpoveď samosprávy

Referát životného prostredia,odpadového a cestného hospodárstva tunajšieho úradu opätovne dnes telefonicky urgoval u správcov objektov (Garáže, kotolňa) na vykonanie zimnej údržby na priľahlých chodníkoch.

S pozdravom
Ing. Vandriak Eduard
ved. ref. ŽP,OaCH
MiÚ Podunajské Biskupice
22. január 2016

Eva

Dobrý deň,
cesta z práce večer bola dnes podstatne ľahšia ako tá ráno do práce, keď chodníky boli ešte zasypané,nehovoriac o včerajšku kedy to bolo "celé" zle po celý deň. Evidentne na správcov "zapôsobil" záujem MiÚ o ich povinnosti.
Ďakujem ref. ŽP,OaCH MiÚ PB.
PS:Podnet môže byť uzavretý
Eva

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania