Patrónka

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Peter Oravec 24. februára 2015

Vyústenie ulice "K Železnej studienke" smerom k Patrónke je fotené v lete, ale nič sa tam nezmenilo, sú tam stále blato, smeti a taký štandardný bratislavský chaos. Betónový prístrešok na Patrónke je skutočne už v zlom stave. Nezamýšľajú sa kompetentní nad bezpečnosťou tam stojacich ľudí čakajúcich na svoje autobusové spoje (MHD, SAD)?

05. november 2012

byvam vedla

postavene este za komunistov nebojte sa ono nas to este prezije
05. november 2012

Peter

Milý "bývam vedľa",
budem prvý, kto s Vami bude súhlasiť, ale musím zároveň objektívne povedať, že aj komunistom občas niečo spadlo, ako napríklad pol hotela Slovan v Žiline v hlbokých sedemdesiatych rokoch. Takže by som sa až tak nevytešoval. A to ešte odhliadnuc od estetickej hodnoty tej betónovej obludy (zastávky) na Patrónke (2x).
05. november 2012

R

Zastavku planuje myslim buduci rok opravit sukromny investor. Pojde sice predpokladam len o kozmeticke upravy, ako boli urobene firmou JzT na zatavke Zochova, ale aspon nieco, ked uz magistrat sa vyhovara aj na to, ze nema peniaze na 3 vedierka farby, aby zastavku natrel a kybel vody, aby na nej ostate mury oplachol.
05. november 2012

Peter

R, je tu zbytočné vypisovať, či sa mi tie tony betónu páčia alebo nie, aj tak je zrejmé, že to tam ostane ešte roky, tu nikto nemá peniaze na to, aby sa to prípadne zbúralo (nič nenavrhujem) a postavili sa tam dva tri prístrešky ako na iných zastávkach. Ja sa iba skromne pýtam, či je to dostatočne bezpečné (keď už je to dostatočne hnusné) a či to občas niekto preveruje, aby tam niekto neskončil podobne ako pri Iliašovciach. A žiadne vedierko farby tam naozaj nepomôže, múry sú s prepáčením območené a aj horšie do výšky dospelého človeka, sú tam rozmlátené konštrukcie, ktoré mali zabraňovať vstupu do vnútornejších častí, bufetové zariadenia cca. 17. cenovej skupiny, o elektroinštalácii a osvetlení (a podchode...) ani nehovoriac. To je skoro zbytočné opisovať, všetci to vieme a všetci zároveň vieme, že "sa" s tým nič neurobí.
25. november 2012

kujon

Tie zastavky su ukazkou architektonickeho smeru, celeosvetovo znameho ako brutalizmus - vyhladajte si to. Pokial by boli zrekonstruovane a bezpecne, tak maju architektonicku aj esteticku hodnotu, ako moderna polovice 20 storocia. Na Slovensku nieje takych stavieb vela, tak sa aspon to malo co sem vzacne preniklo, nesnazme znicit!
26. november 2012

Peter

Kujon,
ďakujem za komentár aj za poučenie, so záujmom som si prečítal o brutalizme. Nikde som nenapísal, že to treba zbúrať, píšem akurát o tom, že to treba opraviť. A to, že sa to mne osobne nepáči, je z tohto hľadiska nepodstatné.
07. október 2013

Peter Oravec

Neviem o tom, že by sa tam niečo zlepšilo k lepšiemu, skôr k horšiemu, odporúčam preto označiť ako neriešené.
03. február 2014

Peter Oravec

Situácia bez zmeny. Na zimných fotkách jasne vodno, že ulica K železnej studienke sa používa na prejazd áut na Lamačskú cestu, prípadne na otáčanie.
01. december 2014

Peter Oravec

Bez odpovede, bez zmeny, bez riešenia.
Pretože pôvodne vyjazdený pás je už pomaly kvôli dieram a blatu neprejazdný, autá začínajú vytvárať novú cestu cez trávu. Prosím o riešenie.
23. február 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia.
04. marec 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet. Informovali sme o ňom Oddelenie cestného hospodárstva. Mesto by na opravenie ciest, poškodení a nerovností potrebovalo 11 miliónov eur. Uplynulý rok pracovalo s necelými dvomi.A podľa predbežného návrhu rozpočtu to bude tento rok ešte menej. Určite však bude Váš podnet zaradený do harmonogramu opráv, či však sa pristúpi k náprave už tento kalendárny rok nie je isté.

Oddelenie komunikácie a vzťahov s verejnosťou
31. marec 2015

Karol Bujaček

Foto z 30. 3. 2015.
04. september 2015

Peter Oravec

Bez zmeny, bez riešenia.
08. február 2016

Peter Oravec

Vyše štyri roky bez akejkoľvek zmeny a riešenia.
13. jún 2016

Peter Oravec

Tak takto nie.
20. august 2017

Peter Oravec

Bez zmeny.
21. august 2017

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Vašu aktualizáciu podnetu.

Informovali sme príslušný útvar hlavného mesta, ktorý sa podnetom bude zaoberať. Budeme Vás informovať.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislavy
01. júl 2018

Peter Oravec

Bez zmeny.
Magistrát neinformoval. Magistrát klame.
Prosím o preposlanie aktualizácie podnetu samospráve.
05. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme a pekný deň


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
08. december 2018

Peter Oravec

Bez zmeny.
Magistrát neinformoval. Magistrát klame.
Prosím o preposlanie aktualizácie podnetu samospráve.
10. december 2018

Odkaz pre starostu

Aktualizovaný podnet bol preposlaný samospráve.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
13. december 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie. O výsledku Vás budeme informovať.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
14. december 2018

Peter Oravec

Milé oddelenie vzťahov, v podstate tú istú odpoveď tu točíte už roky. Mám vás rád, ale ak vám nový primátor do pol roka obrazne nevykrúti krky za tento typ odpovede, tak zbohom aj s Vallom. S pozdravom.
17. jún 2019

Peter Oravec

Po osadení biskupských klobúkov momentálne únosný stav. Uvidíme, dokedy.
Navrhujem status vyriešené.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania