Chýbajúce označenie prechodu pre chodcov

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 12. novembra 2012

Na križovatke ulíc Romanova, Jiráskova a Ševčenkova nie je už dlhšiu dobu označený prechod pre chodcov, ktorý by tam mal byť logicky umiestnený

22. november 2012

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

priechod pre chodcov cez križovatku ulíc Jiráskova-Ševčenkova je prepojením chodníkov, ktoré sú súčasťou Jiráskovej ulice. Príslušným správnym orgánom a správcom komunikácie je mesto Bratislava, nie mestská časť. Zriadenie priechodu má však okrem osadenia zvislého a vymaľovania vodorovného dopravného značenia i investičné nároky, konkrétne je potrebné dobudovať časť chodníka na oboch stranách prepojenia včítane bezbariérových úprav.

Naša mestská časť upozornila mesto na podnety na zriadenie tohto priechodu opakovane už od roku 2008, podľa vyjadrenia magistrátu sa podnet rieši podľa výšky finančných prostriedkov.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
07. marec 2013

Peter

cast chodnika, tak dva metre to je teda fakt veeeelky investicny problem, trochu zamkovej dlazby to urcite vyriesi, len to by sa muselo chciet...
30. apríl 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň, ďakujeme za Váš podnet. Samospráva sa zoberala Vaším pdonetom Bol vypracovaný projekt organizácie dopravy v križovatke miestnych komunikácií Romanova – Ševčenkova - Jiráskova. Ten bol v operatívnej komisii pri oddelení prevádzky dopravy prerokovaný po schválení príslušnými odbornými útvarmi a Dopravným inšpektorátom KR PZ. Projekt má za cieľ zvýšiť bezpečnosť chodcov pri prechádzaní komunikácie Ševčenkova vyznačením priechodu pre chodcov s osadením príslušných dopravných značiek.
Aby mohlo byť prerokované dopravné značenie zrealizované, je potrebné zabezpečiť dobudovanie chodníka vrátane bezbariérových úprav. A žiaľ, na to zatiaľ neboli vyčlenené finančné prostriedky z dôvodu nevyhnutných opráv na povrchoch ciest.


Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
15. júl 2016

Netro

vyriešené

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania