Premiestnenie smetných košov od cesty ku chodníku

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 15. novembra 2012

Chcel by som poprosiť MČ Nové Mesto, aby premiestnila žlté smetné koše na drobný odpad na ulici Jozefa Cígera-Hronského (konkrétne pred vchodmi číslo 2, 8, 14 a 20) od cesty ku chodníku. Drvivá väčšina ľudí kráča práve po chodníku popri dome a keď chcú vyhodiť nejaký drobný odpad, musia prechádzať ku ceste, kde častokrát pri koši parkuje auto. Keď pri koši parkuje auto, dá sa k nemu dostať len po trávniku, čo zase v prípade silnejšieho dažďa, prípadne snehu nie je veľmi pohodlné. Chcel Vás preto poprosiť, aby neboli smetné koše v našej mestskej časti umiestňované tak, aby sa jednoducho vyprázdňovali Vašimi pracovníkmi, ale aby slúžili ľuďom tam, kde ich aj potrebujú. Zároveň s týmto podnetom by som chcel upozorniť na kus betónu, ktorý leží pred J.C.Hronského 8 už niekoľko rokov a bolo by fajn tento pozostatok niekdajšej telefónnej búdky odstrániť. Nachádza sa na fotografii s názvom "kose3". Vopred ďakujem za vyriešenie.

19. november 2012

Marek Tettinger

Pekný deň,
ďakujeme za podnet. Premiestnenie košov bližšie k oknám a balkónom bytového domu na základe informácie z oddelenia životného prostredia neplánujeme, nakoľko žlté koše bývajú zneužívané obyvateľmi na odkladanie odpadu z domácností a napriek ich pravidelnému vyprázdňovaniu pracovníkmi EKO – podniku VPS. Najmä v letnom období by mohlo prísť k sťažnostiam zo strany obyvateľov domu, pod oknami ktorého by kôš bol, z dôvodu šíriaceho sa zápachu.
Zastavenie a státie motorových vozidiel upravuje zákon č. 8/2009 o cestnej premávke, pričom v tejto súvislosti sa obrátime so žiadosťou o kontrolu predmetnej lokality na mestskú políciu, tak aby nedochádzalo v uvedenom prípade k jeho porušovaniu.
Odstránenie betónu, ako pozostatku po niekdajšej telefónnej búdke, spadá do kompetencie magistrátu.
S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM
19. november 2012

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Premiestnenie košov bližšie k oknám a balkónom bytového domu na základe informácie z oddelenia životného prostredia neplánujeme, nakoľko žlté koše bývajú zneužívané obyvateľmi na odkladanie odpadu z domácností a napriek ich pravidelnému vyprázdňovaniu pracovníkmi EKO – podniku VPS. Najmä v letnom období by mohlo prísť k sťažnostiam zo strany obyvateľov domu, pod oknami ktorého by kôš bol, z dôvodu šíriaceho sa zápachu.

Zastavenie a státie motorových vozidiel upravuje zákon č. 8/2009 o cestnej premávke, pričom v tejto súvislosti sa obrátime so žiadosťou o kontrolu predmetnej lokality na mestskú políciu, tak aby nedochádzalo v uvedenom prípade k jeho porušovaniu.

Odstránenie betónu, ako pozostatku po niekdajšej telefónnej búdke, spadá do kompetencie magistrátu.

S pozdravom

Marek Tettinger
hovorca BANM

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania