Prednosť v jazde

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 15. novembra 2012

Dobrý deň, chcel upozorniť na situáciu na križovatke ulíc Lenardova a Gercenova v Petržalke, s ktorou sa stretávam každé ráno, keď idem do práce. Je to klasická učebnicová križovatka v tvare T bez označenia z učebníc autoškoly. Stále tam vodiči idúci rovno po Lenardovej si myslia, že majú prednosť pred vozidlami idúcimi z prava z Gercenovej. Už som tam videl niekoľko zabrzdení na poslednú chvíľu. Poprosil by som kompetentných o osadenie dopravných značiek, alebo iné vyriešenie tejto situácie.
Predpokladám, že takýchto križovatiek je určite viac a nie je to ojedinelý prípad.

15. november 2012

Peter

takych miest je po petrzalke strasne vela, aj tato krizovatka, ti co idu po belinskeho si myslia ze su na hlavnej, OMYL aj tu plati pravidlo pravej ruky!

http://goo.gl/maps/nyCRW
16. november 2012

ssd

nech sa naucia jazdit tupci, co nepoznaju pravidlo pravej ruky, a netreba znacky
16. november 2012

Peter

tupci sa to nikdy nenaucia, u nich v hlave plati ze idu rovno maju prednost.
16. november 2012

Jozef

suhlasim s petromm, ze tupci sa to nikdy nenaucia. radsej preventivne osadit znacky, ako potom vyrovnavat plechy, alebo nieco horsie.
22. november 2012

Peska Vladimir

Nesuhlasim s osadenim znaciek. Preco by sa mala nezodpovednost "tiezvodicov" platit z nasich dani? Toto je klasicka krizovatka v zone 30, ma sa tam jazdit dostatocne pomaly na to, aby sa ustriehla potreba brzdenia. A kto si poskodi plechy, ma smolu.
29. november 2012

Odpoveď samosprávy

Mestská časť Bratislava-Petržalka na komunikáciách vo svojej správe vytvorila zóny s dopravným obmedzením. Je v nich stanovená najvyššie dovolená rýchlosť na 30km/hod, zakázaný vjazd nákladným vozidlám okrem vozidiel zásobovania a rôzne stavebno-technické prvky a dopravné zariadenia, ktoré tieto stanovené obmedzenia vynucujú. Z dôvodu tejto úpravy premávky zameranej na bezpečnosť a plynulosť, sa neupravila prednosť v jazde vozidiel prechádzajúcich cez križovatky, vodiči sa riadia vo vnútri zón všeobecným ustanovením zákona o cestnej premávke, platí tzv. „pravidlo pravej ruky“ – prednosť v jazde vozidlu prichádzajúcemu sprava. Umiestnenie dopravného značenia len v jednej v križovatke kde nie je prednosť v jazde upravená dopravným značením, by spôsobilo nejednotnosť úpravy cestnej premávky na komunikáciách a zmätok v nejednoznačnom výklade zákona pri prechádzaní ostatnými križovatkami v zónach. Zmena filozofie úpravy dopravného režimu, umiestnenie dopravného značenia vo všetkých križovatkách by zapríčinilo prehustenie dopravných značiek a tým aj neprehľadnosť v dopravnom značení a navyše by úprava dopravného režimu výrazne zaťažila výdavky z rozpočtu mestskej časti, ktoré sú určené na realizáciu a údržbu dopravného značenia a dopravných zariadení.

Pozdravujem
Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
07. december 2012

madarska sova

odpoved z MU je spravna. Treba este raznejsie riesit tych parkerov, co sa tupo postavia do krizovatky a uplne ju zneprehladnia. Nie je to tento pripad na aktualnej fotke, ale existuje mnoho dalsich, kde v krizovatkach stoja napriklad aj dodavky, cez ktore uz vonkoncom nie je nic vidno.
09. december 2012

Jan Hubar

"Zmena filozofie úpravy dopravného režimu, umiestnenie dopravného značenia vo všetkých križovatkách by zapríčinilo prehustenie dopravných značiek a tým aj neprehľadnosť v dopravnom značení a navyše by úprava dopravného režimu výrazne zaťažila výdavky z rozpočtu mestskej časti, ktoré sú určené na realizáciu a údržbu dopravného značenia a dopravných zariadení. "

Na margo hore uvedenej odpovede pripajam fotografiu z krizovatky na Rontgenovej, kde boli tento rok podla mojho nazoru zbytocne umiestnene dopravne znacky zvyraznujuce "pravidlo pravej ruky" pricom logicke by bolo ked uz sa tam tie znacky davali vyznacit ako hlavnu cestu Rontgenovu kde jazdi velka vacsina aut.

Myslim, ze obyvatelia Petrzalky by skorej ocenili uprimnu snahu riesit dane podnety ako "argumenty" preco sa to neda...

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania