Čierna skládka

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

V riešení

cierna skladka medzi garazami. vycistit. udrziavat. kontrolovat. pokutovat povodcu.

12. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na vybavenie.

Jana Plevová
07. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Podľa písomných záznamov oddelenia Životného prostredia a územného plánovania bolo na vlastníka pozemku Magistrát hl. mesta zaslané oznámenie o nezákonnom umiestnení odpadu so žiadosťou o odstránenie. Podnet bol presmerovaný na Magistrát hl.m.Jana Plevová
08. marec 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Prirodzene, postupuje sa v zmysle toho, ako ste to napísali. To sa však jednoduchšie napíše ako robí. V danej lokalite s vysokou pravdepodobnosťou tento odpad zanechávajú obyvatelia bývajúci v danej lokalite a užívatelia garáží. Je preto namieste otázka, aký majú vzťah k svojmu okoliu a verejnému priestoru. Dokázať pôvodcu je však v takomto prípade veľmi ťažké, a určite by pomohlo, ak by napr. nahlásili na políciu, keď niekoho uvidia. Inak sa vinník nenájde a nie je možné nikoho pokutovať. V zmysle predpisov zodpovednosť za udržiavanie čistoty a poriadku v bezprostrednom okolí majú aj vlastníci bytov a garáží resp. spoločenstvo vlastníkov.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
09. marec 2016

Matej Šebej

Pri garážach na Moravskej ul. si niektorí "čistotní" občania urobili smetisko. Bolo by dobré to odpratať.
10. marec 2016

Ignác gwsssc

Tzv. "Oddelenie komunikácie a marketingu Hlavné mesto SR Bratislava" by mohlo menej moralizovat a viac cistit a udrziavat verejne priestranstva a vyuzivat promptne vsetky zakonom povolene prostriedky. Za moralizovanie dane neplatime.
24. marec 2016

Helena

Ďakujeme

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania