Novy retarder na ulici Studenohorska.

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Lamač

Vyriešený

Ziadame vyhotovenie noveho retardera (nie iba spomalovacie panely, ale vymurovanie viacurovnoveho retardera s priechodom pre chodcov a s najazdmi pre auta). V starom Lamaci, cast Segnare, v poslednej dobe pribudlo niekolko takychto retaderov. Sucasny stav priechodu na ulici Studenohorska (medzi domami Studenohorska 61, 63 a 65, 67) je nevyhovujuci. Aj napriek obmedzenej rychlosti na 40 km tadialto denne prechadza mnozstvo aut vacsou rychlostou. Jedna sa o frekventovany priechod, najma v rannych a popoludňajších hodinach, nakolko tadialto chodi mnozstvo deti do/zo skoly a skolky. Vyvyseny retarder by prechadzajuce auta spomalil a zaroven zamedzil parkovaniu aut priamo pred priechodom. V sucasnosti takto zaparkovane auta brania vo vyhlade autam, ale aj chodcom prechadzajucim cez priechod.

26. február 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
vybudovanie pevného spomaľovača v tejto lokalite sme už riešili v minulom roku a momentálne je spracovaná projektová dokumentácia, ktorá je predložená na schválenie Komisii dopravy Magistrátu hl. mesta SR BA a Krajskému riaditeľstvu policajného zboru BA.
Po jej odsúhlasení následne bude môcť prebehnúť výberové konanie na výber dodávateľa na tieto práce.

V.Rychtáriková, ved. ODUR, MÚ MČ BA- Lamač
26. február 2016

Natalia Václavová

Dakujem za odpoved.
03. jún 2018

Pete

Nové značenie zákazu parkovania rieši daný problém.
03. jún 2018

Pete

Nové značenie zákazu parkovania rieši daný problém.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania