Jazda automobilov cez detské ihrisko

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

Vyriešený
meno
Dušan Veselý 17. decembra 2012

Prvý sneh opäť prezradil, že niekto nemá problém porušovať azda všetky možné predpisy a hranice slušnosti. Zdokumentoval som stopy jazd/y osobných automobilov naprieč detským ihriskom v Rači, sídlisko Krasňany od ulici Kadnárova. Žiadam o promptné riešenie zákazu vjazdu na detské ihrisko, resp. zákaz prejazdu. Toto ide na vrub m.č. Rača, pretože to čoskoro budú 2 roky, čo som to oznamoval a nevyriešilo sa to (prostredníctvom periodika BA kurier - http://www.bakurier.sk/ ).
Pýtam sa, prečo tu musíme trpieť barbarstvo a existovať ako kdesi v ázii a nie v strednej európe? Kam to vlastne patríme a na koho sa to hrajeme?

18. december 2012

Veronika Rončáková

Dobrý deň,
tiež som bola svedkom jazdy áut cez detské ihriská na Kadnárovej ulici (na dvoch rôznych ihriskách!) a dosť ma to šokovalo.
Jedno ihrisko je na začiatku Kadnárovej blízko Peknej cesty, druhé je za ZŠ Hubeneho, tiež sa tam občas obchádzajú stromy a zákazy prejazdu (tyče), aby sa autá dostali na školský dvor aj keď od Černockého ul. blokujú vjazd stavebné vozidlá.
18. december 2012

Dušan Veselý

Ja som to dokumentoval už pred 2 rokmi. Starosta sa odporúčal, že vraj by tam museli stat cely den mestskí policajti, čo nie je v kapacitach miestnej časti. Podla mna su to iba výhovorky. Stačí večer zajst k tym autám a vyzvať šoferov aby vysvetlili ako sa tam dostali. Samozrejme ideálne až opäť napadne sneh. Treba to fotografovať ak sa da. Inak sa dosť divím, že to nikomu nevadí. Ak by som býval niekde blízo toho ihriska, už ich dávno nafotografujem. Naša ľahostajnosť je vodou na mlyn arogantným hlupakom, čo jazdia cez detské ihrisko a sučasne naša ľahostajnosť hraje do karát miestnemu zastupiteľstvu, lebo nemusia nič riešiť. A kedže nemusia nič riešiť, myslia si, že je u nas všetko v poriadku a oni akí sú vynikajúci.
18. december 2012

občan

V lesoch detto, blbeckovia si potrebuju odskusat prejazdnost svojich offroadov, ked napadol sneh, boli snad vsade, bezkarska stopa je pre nich neznama dvojciara...a to je kazdy rok stale doookolaaaa.
18. december 2012

Dušan Veselý

Treba ich fotiť a dokumentovať blbečkov
19. december 2012

Marta

Toto nie je o ziadnej dopravnej znacke. Toto je jednoducho o ludskom primitivizme a primitivovi by bolo jedno, ci tam nejaka zakazova znacka je alebo nie.
19. december 2012

Dušan Veselý

Pani Marta súhlas, tam ani žiadna značka nie je. Je to o primitivizme dolezenych debilkov kdesi z lazov, čo nevedia a a nechápu ako sa slušne býva.
19. december 2012

Julius Fučík

Ad: Vesely - to je cinnost a uloha starostu nie zastupitelstva, starosta je za to plateny (cca 2800 € mesacne).
19. december 2012

Dušan Veselý

Akurat že zastupiteľstvo, miestna časť je to isté. Takže v čom je problem? V slovíčkach?
19. december 2012

Julius Fučík

Zastupitelstvo = poslanci, urad = starosta, prednosta, miestna cast = administrativny celok.
Takze problem ma riesit starosta.
19. december 2012

Zeleny Pumpar

Fcil nemjeu cas. Richtar odpuscil KDH 10 000 euro. Fakt nebyo kedy sa na to ohlednut. Vite jak fcil budu hlasuvat? Naa jak svajcarske hodzinky. Sady sa bude stavjat. A vy,ze dzecke ihrisko. Mate teda problemy to vam povim. Ked letal s tym ruksakem na chrbce,ze jak je ludovy. Naa vy ste to nevjedzeli,ze to byo enem tak,ze jako? On je fcil hruby pan. A aj tak na tem ihrtsku sa dzecka v zimje nehraju tak tu nevysklebujte.
20. december 2012

Odpoveď samosprávy

Pomenovanie hlavného problému je napísané aj v podnete aj v diskusii pod
príspevkom.

A to je prekročenie hraníc slušnosti a ľudská arogancia. Dopravné značky zákaz vjazdu a zákaz prejazdu sa umiestňujú na komunikácie a cez detské ihrisko žiadna komunikácia nevedie. A naozaj nie je v silách mestskej polície, ktorá má v Rači 3 okrskárov, byť všade, kde sa nerešpektujú pravidlá slušnosti a spolunažívania.

Ďakujeme, že poukazujete na problémy okolo Vás a nás, pomáha nám to v našej
práci.

Príjemné sviatočné dni praje

Ing. Jana Pešková
prednostka miestneho úradu
Mestskej časti Bratislava - Rača
20. december 2012

Rudo

To, čo je za odpoveď. Akože "neotravujte nás, Vaša prednostka"
20. december 2012

Dušan Veselý

Možno nová stratégia. Asi sú zaneprázdnený, je ich tam málo a nestíhaju pracovať pre blaho občana.
21. december 2012

Peter

Dusan..Vasou povinnostou je zavolat v tom okamihu mestsku policiu ... naco sa stale vyhovarate na starostu? policia pride a musi prist na kazde zavolanie v tom okamihu, pretoze to v tom okamihu aj treba riesit...cize si tu nejatrite svoju ubolenu dusu vylevom, ze starosta tam nebodaj ma drzat straz, pretoze nejaky debil porusil dopravne predpisy...mate aj svoju obciansku povinnost a ako citam Vy viete vsetko o vsetkom....tak stale neplacte a skuste aj Vy nieco urobit pre dobro nasej MC
21. december 2012

Roman

Peter, načo ohlupoval ľudí pred voľbami, keď si teraz máme všetko riešiť sami (upratovať, robiť policajtov a pod.) Na to je tu starosta so svojou suitou a predvolebným heslom "BOJUJEM ZA VÁS!
22. december 2012

Peter

ja som len povedal, ze povinnostou kazdeho je v danom okamihu, ked vidi porusenie , konatktovat mestsku policiu.....cize budeme volat starostu aby v tom okamihu riesil nejaky priestupok? to mu rovno navlecme uniformu...naco potom mame mestsku policiu? idiotovi mozes 100x povedat co nema robit a bude to stale robit, az kym nebude sankcionovany...skor ma prekvapuje postoj ludi, ktory ked maju vykonat svoju obciansku povinnost pri priestupku, zacnu sa vyhovarat na zleho starostu, ktory podla nich tam ma byt za 5 minut ...myslim, ze v tomto pripade je jasna kompetencia na starne policie...
22. december 2012

Dušan Veselý

Peter a vy ste si povinnosť splnili? Lebo ja som nemal to šťastie, aby som niekoho videl. Iba stopy po kolesach. To mam zavolat mestsku policiu, že vidím stopy po kolesách? Verte, keby som byval presne nad tym ishroskom, tak by som ich nafotil.
23. december 2012

Roman

Peter, starosta je zodpovedný za mestskú políciu v Rači. Ak to Dušan už nahlasoval ako problém, mal to starosta riešiť. Ak to nierieši, tak nech si navlečie trebárs aj uniformu, veď bojoval za nás. Dušan má absolútnu pravdu a to tvoje obhajovanie starostu, či je za všetko zodpovedný je smiešne, áno je za všetko zodpovedný, presne tak, ako generál je zodpovedný za svojho posledného vojaka. BOJUJEM ZA NÁS!
12. január 2013

Lenka

Nebolo by mozne okolo celeho ihriska osadit betonove zatarasy? Jednoducho im skratku kompletne znemoznit...
12. január 2013

Miro Ščibrany

Keď už zábrany či zátarasy, nebol by lepší živý plot?
13. január 2013

Dušan Veselý

Miro, na ihrisko sa maju dostať podla potreby aj nakladiaky, sice take menšie. Občas treba aj piesok vymeniť. A tiež tam boli pracovne auta, ked tie ihriska prerábali. Tie zábrany by teda mali byť od jedneho smeru a zo všetkych ostatny teda živý plot.
13. január 2013

Miro Ščibrany

Vďaka za doplnenie a vysvetlenie, Dušan.
23. február 2013

michal

Inac tam okrem stavby nikdy ziadne auta nekrizovali, ale tiez ma tie stopy prekvapili co je to za blba. Inac ja som bol tiez raz ihrisku s autom ,ked som vykladal kotlinu na karnevalovu gulaš party.
23. február 2013

Dušan Veselý

Michal, vykladať kotol na gulaš party nie je prehrešok, lebo to nerobíte denne a pre seba
23. február 2013

michala

Hlavne ze babicky hned volali MP a ty neverili hlaseniu ze niekto vari gulas na ihrisku.
26. jún 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na začiatku chodníka stojí dopravná značka - cestička pre vyznačených užívateľov, v tomto prípade chodcov a cyklistov. Táto značka prikazuje vyobrazeným významovým symbolom vyznačeným
užívateľom, teda chodcom a cyklistom, použiť v predmetnom smere takto označenú spoločnú cestičku alebo pruh. Cyklista pritom nesmie ohroziť chodca. Cestičku alebo pruh môže použiť aj osoba pohybujúca sa na kolieskových korčuliach, lyžiach alebo na obdobnom športovom vybavení, ak tým neobmedzí ani neohrozí vyznačených užívateľov. Ale podľa oficiálneho výkladu dopravných značení je iným účastníkom cestnej premávky používanie cestičky alebo pruhu zakázané. Preto osadenie značky zákazu vjazdu pre autá by bola len duplicita už existujúcej dopravnej značky.
Mestská časť Rača požiadala políciu o kontrolu dodržiavania dopravného značenie v tejto lokalite.

Ďakujeme za podnet a upozornenie

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
26. jún 2015

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

mestská časť opäť upozornila políciu na tento problém a požiadala o monitorovanie tohto územia ako orgán, ktorý je oprávnený konať a pokutovať.

Ďakujeme za podnet

Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania