Parkovanie našich spoluobčanov z LM a MI


Uzavretý
meno
Peter 23. marca 2016

Pravidelné parkovanie vozidiel z LM a MI na chodníku, na prechode a v križovatke Vajnorská/Ul. pri Starej Prachárni je už trocha drzosť. MP chodí okolo každý den niekolkokrát ale asi zo zavretými očami

23. marec 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

opakujem v karlovej vsi by vam to nezverejnili!
23. marec 2016

Nacbo Ynmynona

U NAS TAKA OBYCAJ: preco? ECV nespada pod ochranu osobnych udajov, ak myslite to.
23. marec 2016

U NAS TAKA OBYCAJ

napríklad...vymazavaju .ecv-- pozaduju menej expresivne texty...spolubocan v zmysle urazky nepripustaju a podobne..
23. marec 2016

Peter Oravec

Ten MI neporušuje žiadne ustanovenie zákona, ten LM porušuje jediné ustanovenie, a to zákaz zastavenia a státia na križovatke a 5 metrov pred a za križovatkou. Je mi ľúto. Paradoxne ten stojaci na chodníku (MI) stojí "lepšie" (nie je v rozpore so zákonom), ako ten, čo stojí na ceste.
23. marec 2016

Peter Oravec

Ten MI neporušuje žiadne ustanovenie zákona, ten LM porušuje jediné ustanovenie, a to zákaz zastavenia a státia na križovatke a 5 metrov pred a za križovatkou. Je mi ľúto. Paradoxne ten stojaci na chodníku (MI) stojí "lepšie" (nie je v rozpore so zákonom), ako ten, čo stojí na ceste.
23. marec 2016

Nacbo Ynmynona

Peter:
Ten MI porusil zakon cestou na chodnik, ked jazdil po prechode. S tym vsak uz teraz policia naozaj nic nespravi. Ale obaja su arogantni ignoranti.

Obycaj:
Vymazavat ECV je podla mna zbytocne a nikomu to nijako nepomoze. Mohli by si to admini aspon v ramci BA zjednotit a necenzurovat ECV. Tiez to pomoze aj policii, ked riesia podnet na auto bez platnych kontrol, vrak, alebo aj takuto aroganciu. Ked ludia zbadaju niekoho takto stat, neriesia to. Ale ked uvidia ze to nieje jeho prvy precin, skor sa odhodlaju kontaktovat policiu. V pripade toho na ceste bude aj reakciou magistratu, ze treba volat 159.
A slovo spoluobcan tiez nepovazujem za urazlive. Dokonca ani ak by mi niekto povedal "Ty spoluobcan!". To je pre mna to iste ako "Ty clovek!", "Ty sused!" atd.
23. marec 2016

milos

Ale aj chodnik je sucastou krizovatky, teda aj ten MI stoji do 5m za nou, ak nie priamo v nej.
24. marec 2016

Michal Oravec

Nazor (vyklad zakona) MsP:

Ziadost 1:

a) platí na chodníku značka B1 „Zákaz vjazdu všetkých vozidiel v oboch smeroch“, alebo sa táto značka vzťahuje iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie tohto zákazu?
b) platí na chodníku značka B33 „Zákaz státia“ a značka B34 „Zákaz zastavenia“, alebo sa tieto značky vzťahujú iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie tohto zákazu?
c) platí na chodníku zákaz zastavenia a státia vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred priechodom pre chodcov alebo priechodom pre cyklistov podľa § 25 ods. 1 písm. c) zákona, alebo sa tento zákaz vzťahuje iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie tohto zákazu? d) platí na chodníku zákaz zastavenia a státia na križovatke a vo vzdialenosti kratšej ako 5 m pred hranicou križovatky a 5 m za ňou podľa § 25 ods. 1 písm. d) zákona, alebo sa tento zákaz vzťahuje iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie tohto zákazu?
e) platí na chodníku zákaz zastavenia a státia na zastávke vozidla pravidelnej verejnej dopravy osôb v úseku, ktorý sa začína dopravnou značkou pre zastávku a končí sa 5 m za označníkom zastávky, a tam, kde aká dopravná značka nie je, vo vzdialenosti kratšej ako 30 m pred označníkom zastávky a 5 m za ním podľa § 25 ods. 1 písm. f) zákona, alebo sa tento zákaz vzťahuje iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie tohto zákazu?
f) platí na chodníku zákaz zastavenia a státia v neprehľadnej zákrute a v jej tesnej blízkosti podľa § 25 ods. 1 písm. a) zákona, a zákaz zastavenia a státia pred neprehľadným vrcholom stúpania cesty, na ňom a za ním podľa § 25 ods. 1 písm. b) zákona, alebo sa tieto zákazy vzťahujú iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie tohto zákazu?
g) platia na chodníku povinnosti vodiča, ktoré sa týkajú rýchlosti jazdy podľa § 16 zákona, resp. značka 31a „Najvyššia dovolená rýchlosť“, alebo sa tieto povinnosti a táto značka vzťahujú iba na vozovku, ale nie na priľahlý chodník? Rieši Mestská polícia porušenie týchto povinností vodiča?

Odpoved: obrazok 1

Ziadost 2:

Z priloženého vyjadrenia Mestskej polície hl. m. SR Bratislavy (ďalej len „MsP“) citujem:
"Keďže používanie chodníka inými účastníkmi cestnej premávky ako chodcami je v zmysle ustanovenia § 52 ods. 2 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke v platnom znení zakázané, okrem výnimok uvedených priamo v tomto ustanovení, Vami uvedené dopravné značky a povinnosti vodičov sa na jazdu na chodníku nevzťahujú. Preto tieto dopravné značky a povinnosti platia na ceste, ale nie na chodníku. Hliadky MsP rovnako ako hliadky Policajného zboru porušenie týchto dopravných značiek a povinností vodičov riešia iba na ceste; na chodníku riešia porušenie povinností vodiča uvedené v ustanovení § 52 ods. 2 cit. zákona, ustanovení § 3 ods. 3 („Vodič smie motorové vozidlo použiť len na cestách...“) v spojitosti s ustanovením § 4 ods. 1 písm. e) cit. zákona („Vodič je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom...“)."
Vzhľadom na uvedené Vás ako zriadovatela MsP žiadam o informácie:

1. Koľko priestupkov (porušení zákona) eviduje MsP proti ustanoveniu § 52 ods. 2 zákona č. 8/2009 Z. z. o cestnej premávke (§ 52 (2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať) za rok 2015?
2. Koľko priestupkov (porušení zákona) eviduje MsP proti ustanoveniu § 3 ods. 3 („Vodič smie motorové vozidlo použiť len na cestách...“) v spojitosti s ustanovením § 4 ods. 1 písm. e) cit. zákona („Vodič je povinný dbať na zvýšenú opatrnosť voči cyklistom a chodcom...“) za rok 2015?

Odpoved: obrazok 2

Nazor (vyklad zakona) MinV / Prezidia policajneho zboru:

http://de.scribd.com/doc/204493443/Chodniky-1-5m-Odpoved-MV
25. marec 2016

Michal K.

MsP neriesi nic sama od seba. musia mat podnet od obcana. takze tam treba zavolat a nahlasit. inak budu chodit stale iba okolo.
26. marec 2016

Anonymný užívateľ

Nacbo, admini nič nemusia zjednocovať. Niektoré podnety sem posielajú prispievatelia s už "vymazanými" EČV.
08. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,


Mestská polícia vykonáva pravidelné hliadky, nemôže však zabrániť každému arogantnému správaniu vodičov, a už vôbec nie, keď sa nejedná o porušovanie predpisov.

Kľúčový problém je v zlom ustanovení zákona ( § 52 ods. 2 zákona č. 8/2009 o cestnej premávke), ktoré umožňuje parkovať aj na chodníku. Zmenu zákona však môžu urobiť len poslanci NR SR.

V každom prípade, pokiaľ ste svedkom situácie, že vozidlá neparkujú v zmysle predpisov a prekážajú premávke, je potrebné ohlásiť to Mestskej polície na skrátené číslo 159, ktorí pošlú najbližšiu voľnú hliadku na preverenie. Z fotografií nie je možné dodržanie predpisov vyhodnotiť ani následne riešiť ako priestupok.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
08. apríl 2016

Anonymný užívateľ

Znova komunálne bla, bla, bla.
Prečo magistrát, mestské časti, ... nepošlú striktný podnet do NR SR a neinformujú voličov o priebehu legislatívneho konania?!
08. apríl 2016

Jana Kolárová

dnes som opäť videl parkovať auto v tejto križovatke ... je smutné, že sa polícii tak strašne nechce nič riešiť, najradšej sa len prevážajú ako kovboji v autách
08. apríl 2016

Anonymný užívateľ

Janka Kolárová, máte pravdu.
Stále vidím policajtov v autách, ako sedia prispatí a zapadnutí v sedadlách.
A aby boli akční pri montáži papúč, tak nepoužívajú bezpečnostné pásy!!!
19. máj 2021

Novomestan

Parkovacia politika už predsa zakazuje takéto parkovanie. Takmer každý deň tam nejaké auto stojí.
19. máj 2021

Anonymný užívateľ

Toto je nemohúcnosť parlamentu a samospráv! Treba jednoducho novelizovať Zákon č. 8/2009 Z.z., ktorý zakáže parkovanie na chodníkoch analogicky tak, ako je uvedené v paragrafe 25.
27. máj 2021

ado

Pri starej prachárni-parkovanie-problémové

Poprosim o zjednanie napravy. Tesne za prechodom pre chodcov pravidelne parkuje na chodniku na krizovatke Vajnorska/Pri starej prachatni - modry Volkswagen a obmedzuje pohyb na chodniku.
27. máj 2021

Anonymný užívateľ

Novomestan, parkovacia politika to nemá ošetrené. Treba novelizovať zákon 8/2009 v paragrafe 25, ktorý zakáže parkovanie na chodníkoch analogicky s parkovaním na ceste! Bohužiaľ, poslanci v parlamente a samosprávy na to stále kašlú!!
31. máj 2021

Anonymný užívateľ

Zato na Kukučínovej operujú príslušníci každý deň a vyberajú pokuty ako na páse! Ale riešiť bezpečnosť osôb, tak ani za svätého!!
25. jún 2021

Odkaz pre starostu

Zmena zodpovednosti za podnet na: Mestská polícia hlavného mesta SR Bratislavy
26. jún 2021

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,

podnet sme preposlali subjektu, ktorý označila samospráva ako zodpovedný.

S pozdravom

Veronika Prachárová
Odkaz pre starostu
pracharova@institutsgi.sk
28. jún 2021

Odpoveď samosprávy

Príslušníci MsP sú o tomto probléme vyrozumení a inštruovaní, aby počas výkonu služby riešili túto situáciu a zabezpečili zákonný stav.

Bc. Marcela Ťarcha
28. jún 2021

Anonymný užívateľ

Bc. Marcela Ťarcha, budeme monitorovať 😉

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania