Inštalácia stĺpikov


V riešení
meno
Peter 28. decembra 2012

Prosim o inštaláciu stĺpikov, ktore zabránia ničiť trávnaté plochy, ohrozovať chodcov na chodníku a podobne. Jazda po chodníku je zakázana, /nehovoriac o jazde po tráve/ nikto to nerieši, nikto to nepokutuje. Neznamená že keď niekto zaparkuje na chodníku nechá 1,5m, že predtým môže porušit zákon. Ak sa na chodníku smie parkovať ale nesmie sa po ňom jazdiť, vyplýva z toho, že parkovať na vzdialenejšej strane chodníka sa nesmie. Nech by zostal voľný akokoľvek široký pás chodníka. Autá sa tam totiž môžu dostať len jazdou po chodníku. Toto sa nedeje len tu ale takýchto miest je viac.

§ 52, zákon č. 8/2009 Z.z.:

(2) Iní účastníci cestnej premávky než chodci nesmú chodník používať!!!

Rozumiem že situácia v petržalke je zlá, nie je kde parkovať. Sám mám auto a viem aké to je. Ale tie autá tam jazdia parkovať aj keď je to parkovisko voľné, nehovoriac o druhom parkovisku za domov ktoré je poloprázdne. To by ale neboli 2 kroky do brány!!!

21. január 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

v zásade je odpoveď rovnaká ako pri väčšine vnútroblokov: k úplnému uzravretiu pristúpiť nemôžeme, nakoľko by sa znemožnil prístup pre požiarne vozidlá, sanitky a pod. Máte úplnú pravdu, parkovanie a jazda na chodníkoch je problém „ne“vykonávania represií poriadkových zložiek – zhodou okolností od predmetného miesta na Holíčskej ul. je policajná stanica vzdialená asi 150 m... V rámci našich možností budeme opäť apelovať na to, aby mestská polícia bola usmerňovaná k tomu, aby takýto počin vodiča (jazda aj parkovanie na chodníku) riešila prísnejšie ( § 23 zákona č. 8/2009 Z.z.).

Pozdravujem

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
30. január 2013

Peter Peter

vyrieseny, a ako? vobec to nie je vyriesene! ziadne stlpiky neprubudli a auta iba pribudaju.
01. február 2013

Peter

a co takto tam dat aspon stlpiky na chodniky, dva stlipky na tri chodniky, ked pride sanitka alebo poziarnici, pojdu po trave. jedno prejdenie za rok po trave je lepsie ako pemanentne niceny travnik kazdy den. moznost cislo dva osadit znacku ZAKAZ VJAZDU. moznost 3 davat papuce. je tolko moznosti ale ziadny pokus o vyriesenie. je jednoduche povedat neda sa, ale co takto hladat riesenia?
12. február 2013

Peter

pani podmajerska je prosim vas mozne pred vstupom na chodnik umietnit tuto dopravnu znacku? myslim ze by to pomohlo nemuseli by policajti dokazovat ze tam auto nie je prinesene zeriavom a podobne nezmysly. podaktori tam uzasne parkuju aj na trave, vsak nasnezilo tak mozu. dakujem


http://sk.wikipedia.org/wiki/S%C3%BAbor:Dopravn%C3%A1_zna%C4%8Dka_IP24a.svg
22. február 2013

Peter Peter

pani podmajerska, je mozne spravit nieco aby tam tie auta neparkovali? rieseni je vela len treba chciet a nedavat ruky od toho prec? staci tam dat znacku zakaz statia tie auta tam jazdit nebudu. alebo tam rozdajte 30 papuc denne ale to by sa muselo niekomu chciet nieco s tym spravit.
09. marec 2013

Peter Peter

prosim vas OPS aka je prevdepodobnost ze si to pani podmajerska precita znovu tie aktualizacie? to jej zasielate po kazdej aktualizacii podnetu znovu alebo si to precita ak nahodou klikne na tuto stranku, ze ci sa mam dalej snazit vyriesit nieco s tymto podnetom. dakujem
10. marec 2013

Odkazprestarostu.sk

@Anonymný užívateľ: naposledy sme kontaktovali samosprávu k tomuto podnetu začiatkom feburára po príspevku v diskusii od Peter Peter ohľadom inštalácie stĺpikov. Samospráva sa k tomu zatiaľ nevyjadrila. Vyzvali sme ju teda k tomu znovu.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania