Upchaté odvodňovacie kanále na zastávke Blumentál

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Martin Uváček 03. apríla 2016

Kanálové vpusty na zastávke Blumentál smer centrum vyzerajú všetky ako na obrázku vyššie. Ťažko tadiaľ odtečie dažďová voda a tá potom stojí medzi zastávkou a chodníkom. Čistené neboli od otvorenia zastávky v roku 2014. Potrebné vyčistiť.

20. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za Váš podnet. Informovali sme o ňom správcu komunikácie, ktorý uviedol, že podnet preveríme a v prípade potreby objednáme čistenie vpustí u nášho dodávateľa

Oddelenie komunikácie a marketingu
20. apríl 2016

Martin Uváček

Čistenie je viac ako na mieste.
15. máj 2016

Maťa

Upchaty kanal

Na zastavke Blumental v smere do centra pri dazdi neodteka voda, nakolko nie je vycisteny kanal.
24. máj 2016

Jozef

Jazero na novej zastavke Blumental

Nová zastávka Blumentál je v čase dažďa jedno veľké jazero. Ostrovček je zvážený tak, že ak chcete pristúpiť k dopravnému prostriedku, musíte prebrodiť slušne hlbokú mláku. A keďže pozdĺž celého ostrovčeka nie je funkčný kanál, nemáte toto jazero ani kadiaľ obísť. Projektanta čo to navrhol by som spolu s tým, čo tú stavbu prevzal, postavil povinne počas každého dažďa na ten ostrovček, nech ich riadne ofŕka každé prechádzajúce auto... Žiadam urobiť nápravu a odkanalizovať to. Pretože táto zastávka má byť pre ľudí a nie proti nim...
27. máj 2016

Branislav Smatana

Projektanta čo to navrhol by som spolu s tým, čo tú stavbu prevzal, postavil povinne počas každého dažďa na ten ostrovček - Nie, projektanta spolu s magistrátom by som zavrel a dal to urobiť odznova. Ako sa vôbec môže takéto niečo stať? Keby sa to realizovalo pred 15 rokmi tak dajme tomu, za ten čas ta to upchalo ale paradoxne to čo už slúži 20-30 rokov je v lepšej kondícií ako tieto srandy, ktoré tak možno pomáhajú keď spŕchne 5 minút.
03. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň
ďakujeme za váš podnet. Ako nás informoval správca, po preverení urobí nápravu.

Oddelenie komunikácie a marketingu
16. júl 2016

Martin U

Ani po 4 mesiacoch výhovoriek magistrátu sa nič nezmenilo, len v kanáloch už začala rásť aj burina. a takto to je po celom meste, údržba odtokov je veľmi slabá, najmä teraz v čase letných búrok
11. december 2016

Martin Uváček

naposledy som si vsimol, že tych naplavenim tam uz tolko nie je, a ze s kanalmi nikto hybal. takze asi vyriesene
29. máj 2017

Martin U

Opätovne upchaté kanalizačné odtoky - zastávka Blumentál

Opätovne sa opakujúci problém na zastávke MHD Blumentál - kanalizačné odtoky zanesené kvetmi zo stromov, cigaretovými špakmi a iným bordelom. Takto vyzerajú všetky odtoky na zastávke a pri jej koncoch. Naposledy ich vyčistenie trvalo asi 9 mesiacov. V sezóne búrok, by sa toho hodilo aj skôr.
29. máj 2017

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, podnet sme opätovne zaslali samospráve s prosbou o vyjadrenie.

S pozdravom

Martin Kollárik
martin.kollarik@odkazprestarostu.sk
25. október 2017

Martin U

Listy padajú a kanále stále nikto nečistí
27. október 2017

Odkaz pre starostu

Dobrý deň, podnet sme opätovne zaslali samospráve s prosbou o vyjadrenie.

S pozdravom

Martin Kollárik
martin.kollarik@odkazprestarostu.sk
22. november 2017

Martin U

Stromy odpadali, listov v kanáli pribudlo. Čistenie žiadne
03. február 2018

Martin U

bez väčšej zmeny
05. marec 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

hlavné mesto objednalo vyčistenie vpustov u dodávateľa prác.

S pozdravom

Oddelenie komunikácie a marketingu,
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
17. apríl 2018

Martin U

Kedy hodlá dodávateľ vpusty čistiť? Stav z dnešného popoludnia. Všetky vpusty na zastávke zanesené.
18. apríl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol postúpený vecnému útvaru Magistrátu hlavného mesta SR Bratislava na posúdenie/vybavenie.
O výsledku Vás budeme informovať.
Ďakujeme a pekný deň.


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
25. apríl 2018

Martin U

Tak to čo predvádza magistrát s riešením tohto a pododobnych podnetov je už tragikomické. Na zastávke Blumentál smerom do aj z centra som napočítal 5 komplet upchatých kanalovych vpustov. Aj som tu na ne mesiace upozorňovaľ. Minulý týždeň “zazmluvnená firma” vyčistila jeden jediný vpust pred vchodom do daňového úradu. Asi preto, že som fotil na ukážku najčastejšie. Jeden z 5 a stavím sa, že sem pride správa že vpusty boli vyčistené. Milý magistrát, podnet sa týkal všetkých vpustov, aj tých na začiatku zastávok smere od racianskeho mýta, aj druhého na zastávke smerom do centra aj vpustu pri výjazde z dvora smerom na zastávku smer Rača. Pridávam fotky ostatných upchatych vpustov a žiadam aby sa zazmluvnená firma pekne na tuto zastávku vrátila a vyčistila aj zostávajúce vpusty. Ďakujem
02. máj 2018

Martin U

Asi bude najlepšie tento podnet uzavrieť ako vyriešený. Všetky vpusty na zastávke už boli vyčistené. Vpusty pred zastávkou dám do samostatného podnetu.
05. máj 2018

Martin Uváček

Tento podnet je už vyriešený. Vpusty pred zastávkou sú už v samostatnom podnete.
14. máj 2019

Martin Uváček

Po roku treba vpusty opäť prečistiť. Zas sú zanesené.
14. máj 2019

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet opätovne preposielame samospráve.

Matúš Sedlák
Odkaz pre starostu
sedlak.odkaz@gmail.com
14. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

sme radi, že vám záleží na stave nášho mesta. O vašom podnete sme informovali Oddelenie správy komunikácií, ktoré sa ním už zaoberá.

S pozdravom


Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava
14. máj 2019

Martin Uváček

Dôkaz že nič neodteká. Dnes na zastávke vznikla porucha na vodovodom potrubí a vytekajúca voda nemala kam odtiecť.
16. máj 2019

Martin Uváček

Aktuálna záplava na Blumentali kvôli totálne upchatému zbernému košu. Ďakujeme za nevšímavosť milý magistrát. Stovky cestujúcich denne sa potešia prekračovaniu tejto mláky.
23. máj 2019

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Tieto vpusty sme už zadali na vyčistenie zmluvnému poddodávateľovi.

S pozdravom


Oddelenie správy komunikácií
Hlavné mesto SR Bratislava
25. máj 2019

Martin Uváček

Vás zmluvný partner vyčistil presne JEDEN vpust na zastávke, ten pred daňovým úradom. Ten vedľajší smerom k Vazovovej si očividne nevšimol. Treba vyčistiť všetky tri vpusty.
10. júl 2019

Martin Uváček

Nič sa nedeje, zvyšok kanálov je plny usadenín s špakov.
25. júl 2019

Martin Uváček

Tisíc krát preposlané, tisíckrát neriešené.
07. september 2019

Martin Uváček

Bude AII čistiť vpusty aj na tento zastávke?
03. október 2019

Martin Uváček

Bez zmeny.
29. október 2019

Martin Uváček

Navrhujem s čistením počkať aspoň do polky novembra, inak bude zbytočné. Najprv nech opadá lístie.
30. november 2019

Martin Uváček

Konečne vyčistené. Nateraz podnet vyriešený.
27. január 2020

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

radi by sme Vás informovali, že vpusty boli prečistené.

S pozdravom,

Oddelenie správy komunikácií
Magistrát hlavného mesta SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania