Vznikajúca čierna skládka za pumpou Jurki

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Vyriešený

Zaslal: Stefan , 12. apríla 2016

Pri vjazde do vajnor za pumpou Jurki vznika čierna skládka. Kazdym dnom tam pribudaju nove pneumatiky. Poprosil by som mestku cast Vajnory aby kontaktovali zodpovedne osoby za toto uzemie. Nie je mozne aby to tam takto roky vyzeralo. Ta budova je urcite v niecej sprave a prilahly pozemok tiez.

20. apríl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

reagujeme na Váš podnet: „ Vznikajúca čierna skládka za pumpou Jurki“.
Váš podnet v utorok 19.4.2016 preverili pracovníci mestskej časti Bratislava-Vajnory.
Na mieste bol zistený neoprávnene uložený odpad – pneumatiky na pozemku parcel. č. 1998/4 registra “C“ k. ú. Vajnory a na prístupovej ceste pred uvedeným pozemkom sa nachádza ďalší odpad igelitové vrecia, papierové kartóny a plechové nádoby.
Vlastníci pozemku budú vyzvaní v zmysle § 12 zákona č. 79/2015 Z. z. o odpadoch a o zmene a doplnení niektorých zákonov a v zmysle § 3 Všeobecného záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava-Vajnory č. 1/2013 a dodržiavaní čistoty a poriadku na území mestskej časti Bratislava-Vajnory na odstránenie nepovolenej skládky odpadu.

S pozdravom


Ing. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
22. november 2016

Stefan

Dobry den, ako s touto skladkou odpadu? Nic sa tu za tu dobu nezmenilo.Vsade vela pneumatik a spiny. Pozemok je pod spravou ministerstva vnutra tak ten podnet treba prvest na niekoho ineho. http://mapka.gku.sk/mapovyportal/?basemap=podklad&zoom=14&lng=17.2184&lat=48.1935#/parcelsc(1638735135)/detail?highlight=true
22. november 2016

Stefan

22. november 2016

Stefan

Uz tu nie je na co cakat!!!
23. november 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet zo dňa 22.11.2016, týkajúci sa nezákonne uloženého dopadu za čerpacou stanicou PHM JURKY ul. Pri Mlyne, Bratislava-Vajnory.
Obdobný podnet nám bol zaslaný cez webstránku: odkazprestarostu.sk dňa 12.04.2016. Po výzve vlastníka pozemku a postupu mestskej časti Bratislava-Vajnory v zmysle zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch, vlastník pozemku v mesiaci september 2016 odpad zo svojho pozemku odstránil. Časť odpadu odstránila mestská časť Bratislava-Vajnory na vlastné náklady v mesiaci júl 2016, napriek tomu, že nebola pôvodcom tohto odpadu. Podľa Vami zaslanej fotodokumentácie predmetný odpad sa nachádza na pozemku parc. č. 1998/4 registra “C“, k.ú. Vajnory.

Je nám ľúto, že sa na uvedenom mieste opakovane tvorí nová skládka odpadu. Vzhľadom k tomu, že pozemok na ktorom sa odpad nachádza nie je vo vlastníctve mestskej časti Bratislava-Vajnory a nemá ani iný právny vzťah k tomuto pozemku, v zmysle § 15 zákona č. 79/2015 Z.z. o odpadoch oznámime túto skládku nezákonne umiestneného odpadu príslušnému orgánu štátnej správy odpadového hospodárstva t.j. Okresnému úradu Bratislava, odbor starostlivosti o životné prostredie a budeme žiadať, aby si vlastník pozemku urobil oparenia na ochranu svojej nehnuteľnosti. Riešenie budeme monitorovať.

S pozdravomIng. Michaela Hrčková
Oddelenie stavebné, ÚP, ŽP a dopravy
Mestská časť Bratislava – Vajnory
23. apríl 2017

Stefan

Dobry den, Takže dnes sme sa so Zelenou hliadkou a skupinou geocathing pustili do tejto skládky a upratali ju, kedze si s nou nik za roky nevedel rady :( :( Tam kde zlyhava MČ a ine orgány tak prácu suplujú dobrovolníci. Je to na zamyslenie ako to tu všetko funguje......Ak to pojde takto v tomto štáte ďalej, že sa len problé,m prehadzuje ako horúci zemiak, tak sa nečudujem. že to tu všetko okolo nás tak vyzerá.
23. apríl 2017

Stefan

20m3 odpadu. Podla odpadkov sme naslui flasky z roku 2002. Takze 15 rokov to tam lezalo, a nik nemal ochotu to upratat.

Diskusia

Diskusia k podnetu bola uzatvorená.

Podnet bol archivovaný a diskusia k podnetu uzatvorená. Pokiaľ problém pretrváva, prípade sa rovnaký problém vyskytuje opakovane, prosíme Vás o jeho aktualizáciu, alebo opätovné nahlásenie.

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.