Križovatka Galvaniho - Krajná pred budovou Tatra banky

Zodpovednosť za riešenie: Iné

Neriešený
meno
Ján 01. mája 2016

Pravidelne porusovanie predpisov na krizovatke Galvaniho - Krajna pred budovou Tatrabanky

Jedna sa o krizovatku s tvarom Y v ktorej su takmer pravidelne zaparkovane osobne aj nakladne vozidla nakolko vodici idu do tatrabanky alebo do blizkej restauracie. Dochadza k poruseniu niekolkych bodov zakona o cestnej premávke najma § 25 (1) d) u) vodici ignoruju dopravne znacky B33 Zakaz statia a B34 Zakaz zastavenia
Zaroven castokrat dochadza k situacii kedy vozidlam prichadzajucim do krizovatky je zakryty vyhlad na vozidla prichadzajuce zprava co vytvara potencionalne kolizne situacie hraniciace az s ohrozenim. najhorsie je to v pracovne dni od 8 do 9 a nasledne od 11 do 14 hoh kedy tam stoji nezriedka aj 10 aut.

10. máj 2016

Ján

pred pad dnami podobne parkovali aj statny policajti z PMJ nanestastie som nemal ako spravit fotku. Viem, ze policia si moze udelit vynimku ak sa jedna o vykon sluzby ale zaujimalo by ma ci vyber penazi z bankomatu sa da klasifikovat ako vykon sluzby a rovnako posedenie pri rezni a kofole je vykonom sluzby alebo sa jedna len o dalsi prejav nezodpovednosti ci arogancie zo strany tych co maju pomahat a chranit. Alebo ide len o slovenske "MALA KOPA PYTA VIAC" = teda ak su tam zaparkovane auta aj v rozpore so zakonmi tak policia sa k nim alibisticky prida.
10. máj 2016

Ján

26. máj 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Mestská polícia vykonáva pravidelné hliadky, nemôže však zabrániť každému arogantnému správaniu vodičov. V každom prípade, pokiaľ ste svedkom situácie, že vozidlá neparkujú v zmysle predpisov a prekážajú premávke, je potrebné ohlásiť to Mestskej polície na skrátené číslo 159, ktorí pošlú najbližšiu voľnú hliadku na preverenie. Z fotografií nie je možné dodržanie predpisov vyhodnotiť ani následne riešiť ako priestupok. O tomto podnete bola polícia informovaná.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava
26. máj 2016

Ján

Ďakujem za odpoveď, častokrát tam mestská polícia na základe volaní príde no predsa len situácia sa mení každú minútu, raz je to horšie a inokedy lepšie. Osobne by som privítal keby sa podarilo inštalovať vodorovné dopravné značenie žltej farby na jasné vymedzenie hraníc križovatky a miest kde je podla pravidiel státie zakázané čim by sa zabránilo výhovorkám vodičov, že nevedia, že parkujú priamo v križovatke.
20. október 2016

Marian

Dobrý deň
Dnes je už október ale riešenie žiadne neprichádza, nedávno som musel čakať pred danou Y križovatkou 15 minút pokiaľ sa arogantný vodič vrátil z obeda, keď som ho oslovil že zle parkuje na mňa skoro skoro zaútočil, pokiaľ som ho neupozornil na kameru na banke.
Tieto situácie sú na dennom poriadku, naposledy keď boli volaný zástupcovia poriadku tak z úsmevom dávali vodičom, ktorý tam pravidelne parkujú len riešenie dohovorom.
Je to už viacej ako pol roka od podnetu ktorý tu napísal pán Ján, podnet vidím na vašej stránke v riešení, ale žiadne riešenie sa neudialo.

Ako píše pán Ján kolízne situácie vznikajú pravidelne denne z dôvodu automobilov ktoré zakrývajú vyhlaď pri výjazde zo strednej ulice a autám jazdiacim rovno po krajnej ulici zo smeru z Galvaniho ulici, ale nedávajú prednosť z prava vozidlám odchádzajúcim s pred Tatra Banky.
Občasné návštevy polície nič neriešia, bolo by vhodne jasne označenie križovatky a zákaz parkovania v križovatke.
Mimochodom chodník ktorý je na danom mieste plánovaný len obmedzuje dopravu v danej časti a chodci chodia aj tak po ceste a vystavujú sa tak nebezpečenstvu zrážky s vozidlom.

Prosím vás o odpoveď, ako sa to bude ďalej riešiť, pripadne či len čakáte na vážnu dopravnú nehodu ktorá sa v tomto úseku určite skôr či neskor stane.

Ďakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania