Hviezdoslavovo námestie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Uzavretý
meno
eva salnerova 30. januára 2010

My, co chodime do prace po Hviezdoslavku na ambasadu, musime ist po tom zmrznutom terene s niekolkymi vrstvami ladu, tam sa vobec neodpratava sneh popri ambasadnom plote... a uz tri moje kolegyne spadli, ma to na starosti Stare mesto, totalne na to kaslu. Zaciatkom tyzdna som dvihala staru paniu, ktora sa smykla na Hviezdoslavku. Davam Staremu mestu 10 ciernych bodov.

10. február 2010

Odpoveď samosprávy

Úlohou správcov komunikácií v zimnom období je zmierniť následky nepriaznivého počasia. A to tak, aby boli prejazdné komunikácie (na území Bratislavy sa o komunikácie I. a II. triedy stará hlavné mesto, o komunikácie III. a IV. triedy mestské časti) pre autá a priechodné verejné priestranstvá (o chodníky sa starajú zo zákona vlastníci, nájomcovia alebo správcovia nehnuteľností priľahlých ku chodníkom) pre ľudí.

Na Hviezdoslavovom námestí, ktoré je parkom, resp. v lete promenádou, je špecifická situácia, keďže tu kvôli zeleni nemožno používať soľ, aby sa sneh roztápal. Preto sa iba odhŕňa. Po celej dĺžke parku je však vyčistený chodník, ktorý je pre chodcov absolútne bezpečný. K ambasáde sa dá prejsť peši po vyčistenej komunikácii (jazdia po nej autá do a z pešej zóny v historickom jadre mesta), ktorá je vlastne predĺžením Strakovej ulice až po americkú ambasádu.

Sme preto presvedčení, že Hviezdoslavovo námestie je pre chodcov bezpečné, ak sa prispôsobia situácii vyvolanej súčasným ročným obdobím.

S úctou

Alena Kopřivová
hovorca
referát komunikácie s verejnosťou
Miestny úrad MČ Bratislava - Staré Mesto
Vajanského nábrežie 3
814 21 Bratislava
15. júl 2020

Martin Uváček

Podnet dávno neaktuálny. Treba uzavrieť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania