Nastavenie semaforov - chodec škodná

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Neriešený

nastavenie semaforov na krizovatke Jegeho X Zahradnicka absolutne nepriatelske k chodcom. chodci musia prechadzat jedno rameno krizovatky na 2 cykly stojac na uzkom ostrovceku v strede krizovatky kam sa v spicke ani nezmestia. v sirsom centre mesta a na tak frekventovanom mieste je v slusnych mestach standardom prejst na 1 krat a nie v strede cesty stat 1 cyklus... ani autam to velmi neuskodi zaradit kratku fazu na kratkom prechode pre chodcov navyse...

22. máj 2016

Michal

Súhlasím s podnetom. Aj chodci sú ľudské bytosti. Snažia sa dodržiavať dopravné predpisy a zaslúžia si, aby cez prechod mohli aj dôstojne prejsť. Na rozdiel od vodičov áut ich žiadna plechová strecha pred dažďom a prechladnutím neochráni. Veď nič viac to nechce, len trošku empatie na tom magistráte. V dnešnej dobe nie je problém vidieť rodinky s deťmi ako prebehujú na červenú. Netreba ani trikrát hádať, kto je za to zodpovedný. Prosím, neučme chodcov, že semafory sú ich nepriateľom, ale že nám pomáhajú prejsť cez cestu nie len živí, ale aj zdraví. Ďakujem.
23. máj 2016

jajboli

Presne tak, chodci sú utlačaní na úkor áut a doslova sú buzerovaní pri precháídzaní ciest, až ohrozovaní na životoch tých, že sú nútení tlačiť sa na malých ostrovčekoch v strede rútiacich sa áut. Stále vravíte že chcete podporvať chodcov, cyklistov, MHD pre autami, tak prestaňte tárať a začnote konať, "zelenými vlnami" pre chodcov a MHD, nie pre IAD, rekonštrukciou rozbitých chodníkov a budovaním kvalitných rovných chodníkov len so zošikmenými hranami a hustejšími spojmi MHD. 20 minútové intervaly nemožno považovať za alteranatívu autám, skôr za odpudenie ju využívať.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania