Chodník v okolí domu na Sklodowskej 4

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

V riešení
meno
Palo 01. júna 2016

Chodník v okolí domu na Sklodowskej 4 počas a samozrejme po daždi sa mení na obrovské mlaky. Ani jeden východ z domu nieje možné použiť bez toho aby sa nemuselo preskakovať, alebo prebrodiť velké množstvo vody. V blízkosti oboch schodisk je počas dažďa a samozrejme aj po daždi cca 10 cm hlboká mláka, ktorá sa neda prekročiť ale len velmi ťažko preskočiť. Dospelý, mladý človek preskočí ale mamičky s deťmi, starší ľudia nemajú šancu a inu možnosť ako prejsť cez hlboké a velké mláky.
Oprava, nový asfalt, vyrovnanie či vyspadovanie povrchu by pomohlo veĺkému množstvu ludí ktorí často bojuju s touto situaciou.
Ďakujeme

09. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Opravu chodníka za bytovým domom č.4 aj so schodiskom sme zaradili do plánu opráv komunikácií, chodníkov a parkovísk. Avšak nejde o hlavný chodník a v súčasnosti opravujeme havarijné stavy chodníkov nachádzajúcich sa predovšetkým na hlavných ťahoch. Preto oprava môže byť vykonaná až po realizácii nutných opráv a do výšky disponibilných finančných prostriedkov.

Oprava styku chodníka so schodiskom pred bytovým domom č.4 – tento chodník je účelový a určený pre potreby obytného domu. Z uvedeného dôvodu je potrebné obrátiť sa na správcu budovy.


mestská časť BA-Petržalka
09. jún 2016

Palo

To znamena ze predny chodnik patri domu a zadny opravite ale neviete kedy a ci vam ostanu peniaze? To ste prosim co dali za odpoved? Precitali ste si to po sebe?
Zaujima ma ci ste pochopili co vlastne chceme...
Oba chodniky su zle vyspadovane, predny tak ze sa tvori mlaka tak ze sa neda vstupit na prvy schod a zadny je taktiez prepadnuty ale jedna sa o chodnik ktory je medzi vecierkou a domom a nie chodnik za domom.
29. máj 2021

Miroslav

vážení zo samosprávy, chodník je podľa katastrálnej mapy na parcele 759, ktorá patrí mestu a nie obyvateľom budovy, tak čo s tým má správca budovy?! to sa majú obyvatelia bytového domu nad rámec platenia miestnych daní a poplatkov skladať aj na opravu chodníka, čo je psou povinnosťou vlastníka, teda mesta?
Dajte to opraviť a nevyhovárajte sa, peňazí od ľudí vyberiete viac než dosť na miestnych daniach a poplatkoch, tak sa láskavo starajte! Mimochodom už ubehlo 5 rokov a problém nie je stále vyriešený!
15. jún 2021

Miroslav

Mohli by ste prosím podnet zaslať opätovne samospráve? Vďaka.
17. jún 2021

Michal Haman

Podnet bol opätovne preposlaný samospráve.

Michal Haman
Administrátor pre Petržalku
17. jún 2021

Miroslav

Momentálny stav:
- pred hlavným vchodom ul. Sklodowskej 4 (na parcele mesta) zle vyspádovaný chodník, čo po lejaku znamená umenie dostať sa do paneláku bez premočenia obuvi
- chodník za domom (na parcele mesta) je v havarijnom stave, chodník vyúsťuje pri schodisku, vedúcom ku zadnému vchodu sa chodník prepadá pod pôvodnú úroveň terénu, pred schodiskom sa počas dažďov tvoria obrovské mláky
- improvizovaný bezbariérový prístup ku zadnému vchodu (čierna stavba), niekomu sa uľútostilo ľudí, ktorí sa inak nemajú ako bezbariérovo dostať do domu a svojpomocne vymuroval "rampu", viď foto vyššie oznamovateľa podnetu. Je treba opraviť chodník, dobudovať zábradlie, aby schodisko mohli používať aj seniori a dobudovať legálny bezbariérový prístup, podľa súčasných noriem (a odstrániť čiernu stavbu, svojpomocne urobený bezbariérový prístup).
- poškodenie obrubníka pri kontajnerovom stojisku pre Sklodowskú 2-4, viď fotky nižšie.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania