Rozpadávajúci sa nadchod

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

Uzavretý
meno
Matus Cupka 12. júna 2016

Nadchod ponad železnicu bližšie pri podniku Palma sa začína rozpadávať. Za týždeň tu vznikla akoby prepadlina, ktorá sa postupne rozšíruje.

Prosím o sanáciu skôr ako sa niekto prepadne.

15. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podnet bol zaslaný na vybavenie.

Jana Plevová
15. august 2016

Netro

preposielam fotku z facebooku
15. august 2016

Netro

Týmto vyzývam obec aby konala v zmysle § 7 zákona č. 138/1991 Zb. o majetku obcí. V ňom sa jasne hovorí, že "orgány obce sú povinné hospodáriť s majetkom obce v prospech rozvoja obce a jej občanov a ochrany a tvorby životného prostredia". Orgány obce a organizácie sú tiež "povinné majetok obce zveľaďovať, chrániť a zhodnocovať". Tiež že "sú povinné najmä udržiavať a užívať majetok, chrániť majetok pred poškodením, zničením, stratou alebo zneužitím, používať všetky právne prostriedky na ochranu majetku, vrátane včasného uplatňovania svojich práv alebo oprávnených záujmov pred príslušnými orgánmi."
18. september 2016

Kazo

Smrteľne nebezpečná lávka cez trať medzi Račianskou a Podnikovou

Železná lávka ponad trať z Predmestia na BA Nové Mesto je nebezpečne prehrdzavená. Dokonca jeden panel je poklesnutý asi o 10cm a môže kedykoľvek spadnúť aj s človekom. Stredový železný profil je miestami úplne prežratý od hrdze. Viď priložené obrázky.
26. september 2016

Netro

Kto má v správe?
MČ Bratislava Nové Mesto má nadchod — lávku pre peších medzi Račianskou a Podnikovou ulicou pri fabrike Palma v správe.

Aktivita od nahlásenia doteraz:
8.9.2016 obhliadka lávky pre peších
12.9.2016 návrh správcu na uzavretie lávky pre chodcov
13.9.2016 objednávka na hlavnú prehliadku lávky na podpis k starostovi
21.9.2016 podpisaná objednávka
27. september 2016

Matus Cupka

Pribudol tam akýsi plát, ktorý vyrovnal povrch, ale nerieši prepadávajúci sa povrch.
12. február 2017

Juraj

Dobry den, rad by som sa spytal aky je dalsi planovany postup, vratane pripadnych terminov ohladom riesenia situacie s technickym stavom nadchodu (okrem toho ze je 'docasne' zatvoreny z dovodu bezpecnosti).

Dakujem
03. júl 2020

Viktor Jánoš

Naschod je od roku 2018 uzatvorený pre zlý technický stav a je zakázané tadial prechádzať. Tento podnet by sa mal uzavrieť.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania