Cyklistická trasa Trenčianska

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
Lukas Paulen 20. februára 2013

Dobry den,

na cyklistickej trase na Trencianskej ulici sa nachadzaju dve krizovatky, z toho na jednej z nich je plot a prikaz pre cyklistu aby zosadol z bicykla, isiel na druhu stranu cesty, presiel cez tri prechody aby sa dostal spat na cyklotrasu. Tento problem je aj na druhej svetelnej krizovatke (takisto na Trencianskej ulici), kde sa aspon da ist po ceste ako auto. Dalo by sa to jednoducho vyriesit a to odstranenim plotu a namalovanim dvoch ciar. Pytal som sa, aj som pisal na organizaciu cyklokoalicia, bohuzial som odpoved nedostal.

Mohli by ste prosim vyzistit preco to tak je a preco sa ten plot neodstrani? Tuto trasu vyuzivam dennodenne a velmi by mi zjednodusila cestu do roboty a myslim, ze nie iba mne.

Dakujem

20. február 2013

lobo

Taktiez to vyuzivam pravidelne, ako to, ze ani z cyklokoalicie neodpovedali? Skusali ste aj magistrat alebo STARZ ? Tato "cyklotrasa" je hanbou bratislavskych cyklotras uz pekne dlho.
20. február 2013

Cyklokoalícia

Cyklokoalícia dávala pred rokom návrh na odstránenie týchto bariér a aj na zlepšenie prejazdu cyklistov cez križovatku Bajkalská, návrh je možné vidieť v pdf v prvom príspevku na http://pr.bratislava.sk/liferay/web/doprava/diskusne-skupiny/-/message_boards/message/459532
Túto trasa sa nám nepodarilo pretlačiť do zoznamu priorít ani minulý ani tento rok. Preto vítame spoluprácu každodenného používateľa trasy, hádam sa nám spoločným tlakom na samosprávu podarí tieto nezmyselné bariéry odstrániť. Pokiaľ viem, tak zábradlia vznikli na podnet polície, aby bola križovatka "bezpečná".
Pozeral som mail a nenešiel som tam žiadny k tejto téme, takže aj to je možno dôvod, prečo sa nik od nás neozval. Prípadne pošli ešte raz :)
23. február 2013

Velo Galuska

Myslim si, ze tato cyklotrasa je absolutne nezmyselna. Stala obrovske peniaze a je to vlastne taky ryborak.
Cyklokoalicia by mala robit aktivnu kampan hlavne vo svojich radoch. Lebo "pani" cyklisti sa raz spravaju ako chodci a potom ako ucastnici dopravy. Hlavne by som "odstranil" psychopatov na bicykloch, ktori jazdia pocas snehovej kalamity a poladovice a este k tomu bez prilieb!!!
27. február 2013

fuxo

"pani" (ale aj damy) cyklisti ked tlacia bicykel su chodci a ked sa vezu, tak su cyklisti...pokial mas vodicak, tak urcite vies, ze aj jedni aj druhi su ucastnici dopravy. Skor ako ryborak by som to nazval dalsi psychopaticky pokus o odovzdanie par stoviek metrov "cyklocesty" aj za cenu ze to bude vlastne uplne nahovno.
Navrhujem tuto cyklocestu vyradit z trasy cyklociest, ako aj vsetky tie nezmyselne "vyznacene" a porozbijane zvysky krajnic, ktorymi si mesto hrdo odfajkava pocet vybudovanych kilometrov. Nech nejaky bulo na urade, co v zivote nevidel bicykel nabuduce zase netvrdi, ze Bratislva sa cyklocestami podoba Viedni. Tam totizto nezacinaju vystavbu cyklotrasy vyrobou tabul "Zíď z bicykla".
01. marec 2013

Salvarum

S tou cyklotrasou je to urcite zlozite. Cez tu krizovatku aj ja prechadzam na bicykli no bohuzial po chodniku zo strachu ze ma prejde blazon za volantom (som natolko skusena ze ja chodca nezrazim). Tu uzasnu cyklotrasu so stlporadim z jedneho konce ulice na druhy by som zrusila, cyklotrasu namalovala na cestu a este by zostalo miesto na stromoradie a nie stlporadie alebo pre parkovanie aut...
07. marec 2013

Lukas

Ja si nemyslim, ze tato trasa je zle riesena (nehladiac na ploty, predrazenie a krizovatky). Cyklista je z oboch stran chraneny pred autami, urcite to je lepsie ako tu fuxo spominal, namalovanie ciar na okraj cesty a tvarit sa, ze cyklostezka je vyrobena. Chcelo by to iba ochotu so zopar uradnikmi spolupracovat a hlavne by mohli konecne zacat pocuvat co je vlastne po nich chcene.
02. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. O stanoviská sme požiadali príslušné inštitúcie, ktoré majú v správe cyklotrasy. Čiastočnú odpoveď už nižšie poskytla cyklokoalícia, no ako je zrejmé z diskusie, je to zložitejšia na ktorú nie sú jednotné názory medzi aktívnymi cyklistami, takže neviem, či je možné uspokojivo odpovedať...

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
06. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
Výstavbu predmetnej trasy zabezpečovala naša organizácia STARZ. Pôvodný projekt bol bez zábran, Krajský dopravný inšpektorát (KDI) PZ SR požadoval požadoval trasu riešiť so zábranami. Bez zábran by trasa nebola skolaudovaná! Nedávno sme otvorili opäť tento problém, avšak KDI trvá na svojom stanovisku! Trasa bez zábran bude možná až po vybudovaní svetelnej križovatky. V súčasnosti sa pripravuje štúdia s riešením svetelných križovatiek.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
06. november 2016

Nacbo Ynmynona

Vyriesene - zabradlia boli uz davnejsie odstranene.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania