Verejné stavebné vyhlášky

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Devínska Nová Ves

Uzavretý
meno
Anonymný užívateľ 19. februára 2013

V rámci dobrej informovanosti občanov, ešte v roku 2009 predošlý starosta DNV Ing. V. Mráz začal so zverejňovaním a archiváciou Verejných stavebných vyhlášok na oficiálnom webe m.č. BA-DNV.

V archíve si občan vždy mohol aj spätne vyhľadať stavebnú vyhlášku ku takmer akejkoľvek stavbe, ktorá ovplyvňuje a v budúcnosti môže ovplyvniť životné prostredie a život vo verejnom priestore.

Až nový starosta Milan Jambor ( starostom je 2 roky ) v minulom roku nechal vymazať celý archív VEREJNÝCH stavebných vyhlášok ( od roku 2009 ) a necháva vymazávať priebežne všetky stavebné vyhlášky staršie ako 3 mesiace. Pričom niektoré ešte ani nenadobudli právoplatnosť, keďže sa voči nim účastníci konania aj odvolali.

Občania tak nemajú možnosť spätne si vyhladať verejné vyhlášky ku stavbám, ktoré sa v blízkej dobe majú začať stavať, prípadne ktoré sa aktuálne stavajú a tým sa stráca aj možnosť verejnej kontroly týchto stavieb.

Z akého dôvodu sa prosím vymazávajú Verejné stavebné vyhlášky ?

25. január 2019

Odpoveď samosprávy

Verejné stavebné vyhlášky sú zverejňované na webovej stránke mestskej časti Bratislava-Devínska Nová Ves v sekcii Úradná tabuľa>Verejné vyhlášky>Stavebné verejné vyhlášky.

Oddelenie samostatných referátov MČ BA-DNV
25. január 2019

Miša

Zverejnené sú len tie od 11.09.2015, a tie staršie Miestny úrad úspešne pred občanmi radšej vymazal.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania