Chodník pod trávnikom v neprehľadnej zákrute

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Ružinov

Vyriešený

Zaslal: vlaDyka, 17. júna 2016 Odoslané z mobilnej aplikácie

V lokalite, kde je obtiažny pohyb chodcov, je takto schovaný chodník. Určite by pomohlo aj to málo. ...

30. jún 2016

Odpoveď samosprávy


Dobrý deň,

Ďakujeme Vám za podnet a MČ BA – Ružinov požiada nášho dodávateľa, aby zabezpečil pokosenie ruderálu popri ceste v zákrute Na piesku.


S pozdravom


kancelária starostu
28. august 2016

vlaDyka

Problém je to, že to nie je iba "tráva na pokosenie". Tá predsa nerastie priamo na asfalte chodníka - ale na zemine, ktorá sa tu za tie roky nazbierala. A aj tú by bolo potrebné odstrániť.
A potom už nebude potrebné žiadne kosenie...

Poznámka: "ruderál" ? To predsa nie je žiadne rumovisko. Jednoducho sa o tento chodník roky nikto nestará a neudržuje. Je to predsa plne využívaná cestná komunikácia a vedľa susediaca je predsa súkromná záhrada.
04. august 2017

vlaDyka

aktuálne - žiadna zmena k lepšiemu. Dokonca už je blokovaný výhľad na komunikáciu! O zákryte chodcov ani nehovoriac...
14. august 2017

Odpoveď samosprávy

Pekný deň,

ďakujeme za podnet. Podnet zaradíme do prebiehajúcich prác.

MU Bratislava Ružinov
10. január 2018

vlaDyka

Prešlo pár mesiacov...a žiadna zmena. :( Profil pôvodného chodníka rovnako minimálny, zarastený roh stále neumožňuje dostatočný výhľad - skôr naopak. A s prebiehajúcou stavbou BD oproti je to ešte horšie pre chodcov, ako doteraz, keďže pribudlo obmedzenie aj na náprotivnej strane vozovky - bez chodníka.
15. január 2018

vlaDyka

aktuálne
15. január 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
podnet bol opätovne zaslaný samospráve už na základe vášho komentáru.
S pozdravom
Zuzana Žurkinová
administrátorka portálu
21. máj 2018

vlaDyka

Takmer úplne zarastený chodník

Trvalo ignorovaná ůdržba chodníka. Je nutné už priam vysekať rokmi zanesený chodník zeminou, na ktorom už bujnie náletový trávnik Prečo v tak kritickom mieste, ktore nie je ani v noci osvetlené!, s neprehľadnou a zarastenou zákrutou, kde je obtiažne sa vyhnúť oprotiidúcim autám, kadiaľ vedie aj cyklotrasa, nie je možný aspoň minimálny záujem zodpovedných. Ak vóbec niekto taký je..
27. máj 2018

vlaDyka

Tak dobre teda - pridali ste môj NOVÝ podnet, k tomu existujúcemu, ktorý je od začiatku a už 2 roky trvalo NERIEŠENÝ. Voľakedy to bývalo tak, že ak sa dlho nič s podnetom nedeje, je - pre pozornosť úradu - praktickejšie vytvoriť nový, a preto som zvolil jeho nové vytvorenie, aby sa dostal do pozornosti - kohokoľvek. Vy ste ho však zaradili ako aktualizáciu to...neriešeného. Škoda - opäť sa s týmto miesto nič nestane a ostane iba v zabudnutí nevšímavých. No ktovie, možno tu raz vyrastie les a tiež si to nikto nevšimne....
28. máj 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
stránka funguje tak, že ak užívateľ nahlási podnet, ktorý už na stránke existuje, tak administrátor pridá tento novší podnet ako aktualizáciu staršieho podnetu. Takto sa snažíme o väčšiu prehľadnosť stránky a hlavne aby bol vývoj jedného problému viditeľný na jednom mieste. Keď som Váš nový podnet pridala ako aktualizáciu, automaticky som zaslala podnet opätovne samospráve na riešenie.

S pozdravom
Zuzana Žurkinová
administrátorka portálu
31. máj 2018

vlaDyka

OK, ďakujem za vysvetlenie... Pochopil som.
17. júl 2018

vlaDyka

Bez akéhojkoľvek nánaku zmeny....
04. august 2018

vlaDyka

Stále bez zmeny k lepšiemu.
08. august 2018

Odkaz pre starostu

Dobrý deň,
samospráva bola opätovne oslovená k riešeniu problému vzhľadom na Vašu aktualizáciu.

Juraj Hurný
hurny.odkaz@gmail.com
20. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

na zaklade zadania prace dodavatelovi a vyslednej kontroly tymto oznamujeme vyriesenie podnetu.

@admin - prosim oznacit ako podnet vyrieseny.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou
30. august 2018

vlaDyka

To myslíte vážne? A kedy zmizne aj ten "zemitý podklad" na ktorom ten porast vždy vyrastie? Ten považujete za súčasť chodníka? Podľa ktorej normy? Ak najbližšie niekde "vyrastie" na vozovka obdobný záber cez väčšinu jej profilu, to bude tiež v poriadku? Toto tu máte na jar opäť zarastené a bude to presne tam, kde doteraz....
14. september 2018

Odpoveď samosprávy

Dobry den,

zemity podklad nie je sucast chodnika a riesenim by bola kompletna rekonstrukcia. To by vsak vyzadovalo aby chodnik bol v majetku MC-Ruzinov. Ta disponuje iba pravomocou pozemky magistratu udrziavat, nie ich menit. Podla fotiek nie je mozne zadat presnu lokalitu, no pokial ju viete, zadajte ju sem: https://zbgis.skgeodesy.sk/mkzbgis/?bm=zbgis&z=8&c=19.53000,48.85063#! pre zistenie vlastnika. Ak je v majetku MC-Ruzinov, je mozne kontaktovat poslancov v komisii ktori schvaluju rekonstrukcne prace.

s pozdravom,

Útvar pre styk s verejnosťou

Diskusia

Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Aktualizovať podnet »
Máte nové informácie o podnete?
Pošlite nám jeho aktualizáciu.
Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.