Neprirchodne uzavreta verejna cesta sukromnym plotoml

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Záhorská Bystrica

Vyriešený
meno
Daniela Halasova 24. júna 2016

Pokračovaním širokej lesnej cesty (uvedenej na mape) z Lamača smerom na Staré záhrady som sa dostala na asfaltku pri rodinných domoch. Smerom ku kruhovemu objazdu Hodoninska som sa dostala k mohutnemu nerezovemu plotu, cez ktory a okolo ktorého nebolo možné prejsť. Prosim o preskumanie, či je tento plot v súlade so zákonom a mimimalne o označenie náhradnej trasy.

24. jún 2016

Odpoveď samosprávy

Oplotenie/brána sa nachádzajú na súkromnom pozemku a boli postavené na základe oznámenia k ohláseniu drobnej stavby. Náhradnú trasu majiteľ pozemku nie je povinný zabezpečiť, keďže sa nejedná o komunikáciu zaradenú do siete miestnych komunikácií.
Dúfame, že naša odpoveď Vám poskytla dostatočné informácie.

Odd. výstavby, dopravy a správy majetku, MÚ Bratislava-Záhorská Bystrica.
10. jún 2019

Daniela Halasova

Prepáčte, ale nie je to drobná stavba no masívny nerezový plot, pevne zabetónované a spojený s podkladom, na to že stačí ohlásenie?
Okrem toho z opačnej strany cesty zo strany Lamača nie je nikde žiadne oznámenie ani zábrana, ktorá by naznačila že ide o súkromnú cestu či pozemok... A tak keď prídem až ku bráne, chtiac- nechtiac musím tou istou (súkromnou!!) Cestou veľký kus nazad...
A myslím si, že z hľadiska verejného záujmu by miestne úrady lokálne cesty nemali predávať do súkromných ruk

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania

Sledovať riešenie podnetu
Chcete byť informovaní o ďalšom vývoji podnetu? a sledujte jeho riešenie.