Nepriechodný chodník na Púpavovej

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Karlova Ves

Vyriešený

Povolila MC stavebnikovi znepriechodnit ulicu a uplne zrusit chodnik? Mame sa naucit lietat alebo mame riskovat zivot a kracat stredom cesty v ustrety autam? Velka zabava s kocikom. Co tak vyznacit nahradny chodnik alebo postavit ochrannu konstrukciu. Ak MC nepovolila, udeli pokutu? Zabezpeci priechodny chodnik?

06. júl 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za podnet. Stavebník má povolenie na zaujatie VP plôch pod lešením a pod kontajnermi. Kontaktovali sme stavebníka, za účelom podania vysvetlenia. Uviedol, že sa jednalo o mimoriadnu, časovo ohraničenú udalosť, kedy pri spúšťaní demontovaných ťažkých zábradlí zabezpečili bezpečnosť okoloidúcich obyvateľov znemožnením ich pohybu priamo pod lešením. V prípade, žeby sa zábradlia uvoľnili a na danom mieste by sa pohybovali chodci, mohlo by prísť k tragédii. Momentálne je už chodník znovu priechodný. Podnet bol pridaný 5.7.2016, no stavebník nám poslal fotografiu z pondelka 4.7.2016, keď už bol chodník po predchádzajúcom znemožnení pohybu chodcov uvoľnený a vyčistený...


Pavel Vrabec
Oddelenie dopravy a životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti
Bratislava-Karlova Ves
Nám. Sv. Františka 8
842 62 Bratislava
26. júl 2016

Ignác gwsssc

Zas je chodnik zablokovany a vsade okolo spina a bordel. Kade name chodit s kocikom, mame sa teleportovat? Kde je vyznacena ohradena bezpecna obchadzka? Po uzkej ceste v protismere? Preco nezablokuju cestu ked mozu zablokovat chodnik? Kto toto povolil a preco? Navrhujem oznacit ako neriesene.
26. júl 2016

Ignác gwsssc

Dnes toto.
01. august 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

stavebníka sme upozornili na povinnosť ponechať voľný chodník. Ďakujeme za podnet, v prípade opakovaného blokovania chodníka bude stavebník postihnutý pokutou.

Pavel Vrabec
Oddelenie dopravy a životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti
Bratislava-Karlova Ves
Nám. Sv. Františka 8
842 62 Bratislava
15. august 2016

Ignác gwsssc

Vcera aj predvcerom zas takto. Chodnik totalne zablokovany kontajnerom, priechod zablokovany kontajnerom. Auto parkujuce na priechode. 159 som volal, pravdepodobne sa neunuvali ani prist, vecer to bolo v rovnakom stave, auto na priechode bez papuce, kontajner kde bol. S kocikom je jedina moznost ist znacne skor na uzku cest a do protismeru.

Neviem si predstavit co viac potrebuje MC aby sa rozhybala.

Inak OPS, nerozumiem vam, co je tu vyriesene?
15. august 2016

Admin BA-Karlova Ves

Dobrý deň, Ignác gwssc, podnet som označil ako vyriešený na základe odpovede pána Vrabca z 1. augusta, v ktorej uviedol, že MiÚ upozornil vlastníka na povinnosť ponechať voľný chodník.

Na základe Vašej dnešnej aktualizácie dávam opätovne podnetu status "v riešení" a po tretíkrát podnet zasielam Miestnemu úradu.

Michal Molčányi
administrátor OPS Bratislava - Karlova Ves
17. august 2016

Ignác gwsssc

Chodnik stale zablokovany a nepouzitelny.
08. november 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

stav chodníka zo 7.11.2016 - chodník je priechodný. Stavebník bol dvakrát upozornený na nutnosť dodržiavať voľný chodník, po tretej aktualizácii obyvateľmi na OPS, poukazujúcimi na opakované znemožnenie prechodu po chodníku, dostal pokutu.

Pavel Vrabec
Oddelenie dopravy a životného prostredia
Miestny úrad mestskej časti
Bratislava-Karlova Ves
Nám. Sv. Františka 8
842 62 Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania