Časový interval pre chodcov križovatka Saratovská/Drobného

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

V riešení
meno
Viera 23. júla 2016

Dobrý deň, som zdravá 40-tnicka ale momontalny plynulý prevod zo strany Sarratovska na Drobného je nemožný nakoľko časový interval zeleného panacika je krátky. Celkový čas prechodu cez krizovatku v súlade s dopravnými predpismi je 3,30 min z toho 18 sekund trvá samotný prevod cez oba prechody, zvyšok je čas straveny cakanim na zelenú. Upozornujem že sucasne je zelena aj pre odbočenie z vedľajších ciest do lava a súčasne aj dporava cez uvedený prechod. Naozaj nestastne riesene nastavenie svetelnej signalizacie. Ak by ste spravili anketu v uvedenej oblasti na danu situáciu, pozitinne ohlasi by ste čakali márne. A informácia že je to nastavené pre Mhd... Nie som si istá ...v autubuse či aute nefuka a ani neprsi Treba zažiť osobne, video je dlhé Vaša stránka ho nevie nacitat! S pozdravom obyvatelia Dúbravky žijúca na Drobného ulici

23. júl 2016

SelfMan

Dobry den pani Vierka, len maly tip. Pokial chcete zverejnit daky video zaznam, nahrajte ho na youtube a sem dajte len odkaz nan. Aspon uvidite, kolko krat bolo zhliadnute.
27. júl 2016

Odpoveď samosprávy

Váš podnet postúpime na magistrát, ktorý je správcom komunikácie a realizoval rekonštrukciu električkovej trate. Náš pán starosta opakovane predkladá magistrátu podnety od občanov, niektoré sa podarilo vyriešiť, ale nie vždy to je možné.

Rastislav Bagar, prednosta MÚ
01. august 2016

Maria M.

Toto je velmi nestastna krizovatka, mna (aj s kociarom) tu uz nie jeden krat ohrozilo auto (aj nakladne) ked som mala zelenu a auto odbacalo dolava z Drobneho na Saratovsku (smer Lidl). Auta absolutne nerespektuju chodcov na priechode.
13. september 2016

Mirka

Toto by ste uz mohli vyriesit. Nepoznam cloveka, ktory by nefrflal na tento prechod a nacasovanie. Aj ked nekracam, ale klusam, mam co robit, aby som to stihla na zelenu a wste musim davat pozor, aby ma auta nezrazili.
V akom je to stave? Robi magistrat nieco na napravu?
03. október 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Z európskych fondov financovaná stavba modernizácie električkovej trate v Dúbravke bola zameraná hlavne na preferenciu električkovej MHD. V meste predtým nebola žiadna veľká skúsenosť s aktívnou preferenciou električiek, kde jej poloha je zaznamenaná cez GPS body a jej palubný počítač komunikuje s radičom križovatky. Preto sa ešte stále hľadá optimálne riešenie. V súčasnosti firma Siemens, s.r.o., ktorá zabezpečuje prevádzku a údržbu svetelnej signalizácie v meste, realizuje nový režim riadenia križovatiek Saratovská - Alexyho a Saratovská - Drobného - Repašského. Tento podnet im bol cez oddelenie dopravného inžinierstva preposlaný, aby pri hľadaní riešenia ako vylepšiť situáciu v riadení križovatiek pri zachovaní preferencie električiek prihliadali aj na potreby chodcov.

Oddelenie komunikácie a marketingu
Hlavné mesto SR Bratislava

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania