Potrhané plagáty

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Staré Mesto

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 09. februára 2010

Roh budovy STU špatí hrubá vrstva plagátov, ktoré trhá vietor a papiere roznáša do okolitého prostredia. Nové plagáty pribúdajú zjavne kvôli tomu, že je príslušná strana Kollárovho námestia slabo monitorovaná a dlhodobejšie neudržiavaná. Ilegálne vylepovanie plagátov z ulice pritom podľa môjho názoru nie je len problémom prevádzkovateľa dotknutej budovy. Bordel na ulici by mal niekto upratať.

05. marec 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na podnet týkajúci sa neporiadku z vylepovania plagátov sme dlhšie nereagovali vzhľadom na to, že sme čakali na stanovisko Vladimíra Žubora, tajomníka Fakulty chemickej a potravinárskej technológie STU so sídlom na Radlinského ulici. Obrátili sme sa naň písomne 11. 2. s otázkou, čo podnikli oni sami ako vlastníci budovy pre to, aby sa situácia s vylepovaním plagátov, a teda aj znečisťovaním verejného priestranstva neopakovala. Vzhľadom na to, že neodpovedal, dnes sme ho kontaktovali telefonicky. Informoval nás, že múr budovy čistia mesačne, situácia sa však zakaždým opakuje. Vyhlásil tiež, že päť metrov široký pás pozemku priľahlého k budove fakulty je ich majetkom, z čoho vyplýva, že starostlivosť oň leží na ich pleciach.

Fakulte odporučíme, aby sa obrátila na agentúru, ktorá týmto neprijateľným spôsobom propaguje kultúrne a iné podujatia, a vyzve ju, aby prestala znehodnocovať univerzitný majetok. Súčasne ju upozorníme, že za porušovanie všeobecne záväzného nariadenia mestskej časti Bratislava-Staré Mesto o dodržiavaní poriadku a čistoty (spôsobeného zvyškami popadaných - odlepených plagátov zo steny) môže byť STU pokutovaná.

Keďže Kollárovo námestie je monitorované kamerou Mestskej polície, snažili sme sa prostredníctvom nej nájsť pôvodcu znečisťovania verejného priestranstva. Žiaľ, práve tento priestor je prekrytý elektrickým stĺpom, ktorý znemožňuje sledovať túto časť Kollárovho námestia.

S úctou

Alena Kopřivová
hovorca
referát komunikácie s verejnosťou
Miestny úrad MČ Bratislava - Staré Mesto
06. jún 2010

Anonymný užívateľ

Plagáty sú už preč. Stena je po celej dĺžke relatívne čistá a vyzerá to tak, že sa o ňu začal niekto reálne starať.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania