Herňa a krčmy na Hálovej ulici


V riešení
meno
Anonymný užívateľ 09. marca 2013

Chcem upozorniť na dlhotrvajúci problém na nenormálne otváracie hodiny pre krčmy vo vnútri obytného bloku na Hálovej ulici. Konkrétne teraz je 02:34 v noci a z/do oboch krčiem neustále prúdia ožratí ľudia. Taxíky privezú na šrot ožraté partie z mesta, tu sa dorazia, a potom robia ako bonus bordel na ulici pri čakaní na taxík. Z Hálovej sa stala legendárna nočná nalieváreň, keď nikde inde v meste už nie je možné chlastať, tak na Hálovu do Magdalénu alebo do "herne" je možné prísť kedykoľvek. Nie je výnimkou, že ožraté skupiny opúšťajú podniky o 06:00 ráno!!! Hluk a bordel na parkovisku pred krčmami je tu po celú noc, toto nie je normálne aby vo vnútri obitného bloku, kde sa všetko ozýva boli takéto pajzle - nalievárne otvorené prakticky non-stop. Mestská časť ešte minulý rok mala silné reči o jednotnej otváracej dobe v celej Petržalke do 23:00, samozrejme nič z toho nie je ako obyčajne. Policajtov v tejto lokalite stretnete buď náhodou, alebo hliadky z Bohrovej ulice (OO Petržalka Sever) relaxujú na príjazdovej ceste na Hálovu každý deň medzi 17:30 - 18:00. Mestská časť jediné čím sa dokáže oháňať je frekvencia telefonátov na MsP alebo štátnu políciu a podľa toho "vyhodnocuje" úroveň verejného poriadku. Na to aby sem chodili policajti na "výmetnice" a pracovníci nejakého úradu na prepadové kontroly dodržiavania otváracích hodín, na tom by musel mať niekto zodpovedný aspoň minimálny záujem - čo nikto nemá. Verím tomu, že keby tu urobili cez víkend párkrát policajti výmetnice na kontrolu mladistvých pod vplyvom alkoholu a drog, tak o chvílľu tu kvôli pokutám zatvoria aj posledný podnik... Ale ako som písal, tu je to všetkým úplne jedno.

19. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
v minulom roku sme riešili sťažnosť na prevádzkareň herne, aj na základe tejto sťažnosti sme od októbra skrátili prevádzkovú dobu baru v tejto herni na čas od 07.00 h do 24.00 h. Následne sme vykonali viaceré kontroly, kedy sme nezistili porušenia tejto prevádzkovej doby. Herňa má v súčasnej dobe prevádzkovú dobu povolenú od 09.00 hod. do 06.00 hod.
Pokiaľ sa týka prevádzkarne reštaurácie „Magdalén Pub“, nevyhoveli sme žiadosti prevádzkovateľa zo dňa 03. 01. 2013 o predĺženie prevádzkovej doby v dňoch pondelok až štvrtok od 11.00 h do 24.00 h, piatok a sobota od 11.00 h do 03.00 h a nedeľa od 11.00 h do 24.00 h v plnej miere a povolili sme prevádzkovú dobu nad rámec všeobecnej prevádzkovej doby v reštaurácii „ Magdalén Pub“ na Hálovej ul. 5 v Bratislave v dňoch pondelok až štvrtok a nedeľa od 11.00 h do 24.00 h, piatok a sobota od 11.00 h do 02.00 h na dobu určitú do 30. 06. 2013. K takémuto rozhodnutiu sme pristúpili na základe skutočnosti, že tieto prevádzkarne sú zaradené podľa VZN č. 7/2012 podľa § 3 ods. 3 písm. b), teda tie, ktoré sú vo vzdialenosti viac ako 70 metrov od obytného domu.
Uvádzate, že ako mestská časť sme mali silné reči o jednotnej otváracej dobe, dovolíme si ale tvrdiť, že to neboli len reči, prijaté VZN stanovilo jasné pravidlá. V § 8 sme dali aj možnosť povoliť prevádzkovú dobu nad rámec všeobecnej prevádzkovej doby, k čomu pristupujeme individuálne a hlavne s prihliadnutím na skutočnosť, kde je daná prevádzkareň lokálne umiestnená a hlavne sa vyhýbame povoľovaniu prevádzkovej doby nad rámec u prevádzkarní ktoré sú zaradené do kategórie v bytových domoch. Navyše prevádzkovú dobu povoľujeme často na dobu určitú práve preto, aby bolo možné jej dodržiavanie skontrolovať a následne korigovať.
Pri rozhodovaní musí starosta, ako zodpovední pracovníci vychádzať aj zo záujmov prevádzkovateľov a ostatných občanov a teda pri rozhodovaní vychádzame z celého znenia VZN, nie len z časti, ktorá je výhodná jednostranne. V tejto súvislosti si je potrebné zároveň uvedomiť, že ako v minulosti tak aj v tejto dobe čelíme súdnym sporom s podnikateľmi, ktorým sme v minulom roku obmedzili prevádzkové hodiny dané nad rámec všeobecnej prevádzkovej doby. Takéto spory hrozia aj možnými náhradami škôd. Vo veci Vami kritizovaných kontrol zo strany pracovníkov miestneho úradu, mestskej a štátnej polície Vám uvádzam, že sa jedná o štandardný postup, jedine tak si môžeme overiť daný stav, resp. stav uvádzaný v podnetoch občanov a na jeho základe vyvodzovať prípadné opatrenia. Vo Vami uvádzanej lokalite je na najbližšie obdobie opäť plánovaná kontrola našimi pracovníkmi. Pokiaľ Vami uvádzané informácie budú potvrdené, vykonáme všetko pre riešenie možnej situácie.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
12. august 2013

michal

Vážený pán anonym keď máte veľké problémy s tými problemovymi prevadzkami prečo sa nejdete opýtať na políciu koľkokrat bola privolaná policajná hliadka za účelom rušenia nočného kludu a výtržnosti mladistvých odpoveď by znela nula...keď máte problemi že ste bývali gambler a alkoholik tak sa odstahujte na lomnicky štít.. S pozdravom bývali gambler a alkoholik
13. august 2013

Marcela

Zdravím Vás pán anonym ,
ako vidím máte v zuboch iba dva podniky to ,že je tam aj reštaurácia Motýľ iné vzdialené podniky Vám zámerne nevadí ,ako vidím ste zaujatý iba na dva podniky zrejme zase udáva konkurencia ako vždy, Reštaurácia Magdalén je slušný podnik nepredávajú sa tam žiadne drogy a ani sa nenalieva mladistím ako tvrdíte, to že na ceste stoja taxíky neznamená že musia ist práve z Magdalénky , ked máte nejaký osobný problém s Reštauráciou nech sa páči prísť za nami ako prevádzkovateľmi a osobne sa pozhovárať, myslím, že to bude lepšie ako udávať anonymne a škodiť tým dobré meno a ohovárať slušných podnikateľov ktorý tam podctivo čakajú kým odíde posledný hosť, s pozdravom Marcela Vizváryova
30. september 2013

tony

šenk ako šenk,zavret a hotovo!
30. september 2013

marcela

milí Tony, to ako keby som ja povedala vypoved z roboty a hotovo....
15. september 2014

Oto Stahl

Dobry den, rad by som doplnil informaciu z Miestneho uradu tym ze uz asi dva mesiace mame na opacnej strane tohto centra dalsiu hernu otvorenu NONSTOP. Takze presne podla Miestneho uradu: "Pri rozhodovaní musí starosta, ako zodpovední pracovníci vychádzať aj zo záujmov prevádzkovateľov a ostatných občanov a teda pri rozhodovaní vychádzame z celého znenia VZN, nie len z časti, ktorá je výhodná jednostranne." Dakujeme vam!

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania