Parkovanie

Zodpovednosť za riešenie: Hlavné mesto SR Bratislava

Vyriešený
meno
Anonymný užívateľ 10. februára 2010

Dobry den, chcel by som Vas oboznamit so skutocnostou tykajucou sa parkovania aut vo dvore na ul. Prievozska 23-27. Vzhladom na fakt, ze sa v blizkosti tejto lokality vystavalo v poslednom obdobi niekolko administrativnych budov sa parkovanie vlastnikov bytov na v.u. ulici vyrazne obmedzilo. Z toho dovodu vybor vlastnikov bytov v roku 2001 vypracoval ziadost o osadenie dopravnej znacky B-3, ktora povoluje vjazd vozidiel a parkovanie vo dvore len najomnikom a vlastnikom bytov, OLO a zachrannych zloziek. Po schvaleni a osadeni nam bola tato znacka niekolko krat ukradnuta o com je aj dokumentacia. Dna 10.02.2010 nam bolo oznamene od spravcu bytovych a nebytovych priestorov ETP Managment, ze toto povolenie na dopravne znacenie bolo v roku 2006 zrusene o com sme ani my ani spravca neboli pisomne informovani. Ziadame o opatovne schvalenie a osadenie dopravneho znacenia B-3, nakolko spravanie niektorych arogantnych vodicov nepozna hranic. Parkovanie na chodnikoch a vo vjazde do dvora je kazdodenna realita, nehovoriac o tom, ze majitelia bytov nemaju kde parkovat. A taktiez obmedzuju odvoz odpadu. Dovolim si pripomenut, ze brany do domu su situovane prave do dvora. V poslednom obdobi sa do bytov nastahovali mlade rodiny s detmi, je len otazka casu, kedy sa stane nestastie. Taktiez chcem pripomenut, ze dvor je vo vlastnictve Magistratu hl. mesta Bratislavy. Za poslednych desat rokov tu neboli vykonane ziadne prace technickeho charakteru (odhrabavanie snehu, kosenie travnika...). A jedina odpoved z magistratu je v tom zmysle aby sme si odkupili dvor do osobneho vlastnictva, co povazujeme v tejto dobe za nerealne vzhladom na fakt, ze si to niektore mlade rodiny a ani ostatni najomnici nemozu dovolit. Ziadam o presetrenie daneho stavu a za kladne vybavenie vopred dakujem. V prilohe prikladam pisomnu dokumentaciu.

18. február 2010

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na základe doručenia e – mailu zo dňa 11. 2. 2010 ( parkovanie aut vo dvore na ul. Prievozská č. 23 – 27) Vám oznamujeme:

Po prerokovaní Vášho podnetu s mestskou časťou Bratislava – Ružinov bolo zistené, že povolenie na umiestnenie dopravnej značky B-3 s dodatkovou tabuľkou, ktorá povoľovala vjazd a parkovanie vozidiel vo dvore len nájomníkom, vlastníkom bytov, OLO a záchranným zložkám bolo zrušené v roku 2006 na základe podnetu Krajského dopravného inšpektorátu . Povolenie bolo zrušené z dôvodu, že dvor je vo vlastníctve hlavného mesta je to verejné priestranstvo prístupné pre každého. Vzhľadom na túto skutočnosť opätovné schválenie a osadenie dopravného značenia B-3 nie je možné.

S pozdravom

Adriana Lichnerová
vedúca oddelenia prevádzky dopravy
07. august 2011

maroš schmidt

Prosím?
A prečo to bolo teda schválené? Vtedy to patrilo Jožkovi Mrkvičkovi?
Pani Lichnerová, koho záujem obhajujete? Okolitých reštauračných prevádzok a bizniscentier, alebo obyvateľov?
My - Obyvatelia tychto vchodov sme ziadali Drozda o odkupenie dvora za symbolicku cenu, tak ako bolo odporucane magistratom ohladom odkupenia vnutrodvorov, ale Drozd nam odpisal ze jedine za trhovu cenu. Lebo vraj je aj iny zaujem... Chcete zburat garaze a postasvit tu nejaku sikovnu nehnutelnost? Skuste to...
07. august 2011

Klara Prešnajderova

Mestska cast neodhrabava sneh ani na dovre prievoska 23 - 27 a ani na Liptovskej ulici, co je jedina mozna vyjazdova cesta z dvora, kedze je tam jednosmerka. Dakujeme za taketo sluzby.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania