Oprava nebezpečnej cesty Trenčianska Vnútroblok

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Neriešený
meno
Peter Onger 20. augusta 2016
https://www.youtube.com/embed/iQRnTkH37nI?rel=0

Na parcele 9739/41 a 9739/2 a v ich okolí sa nachádzajú komunikácie vedúce k chodníkom a vchodom bytových domov.
Pokrývka týchto komunikácií je popraskaná a miestami sa oddeľuje od podložia, pričom vytvára úlomky až 15 cm veľké. Tieto úlomky vytvárajú sypký, nesúdržný a veľmi nerovný povrch.
Na týchto komunikáciách sa nachádzajú otvory na odtok dažďovej vody. Niektoré z otvorov sú upchané.
Komunikácie sú miestami prepadnuté až o 10 cm. V letnom období sa po dažďoch v priehlbinách a miestach odtokov hromadí voda. V zimnom období zasa ľad.
Na takom povrchu je veľké riziko vyvrtnutia členku, pádu alebo iných zdravie či život ohrozujúcich zranení dôsledkom nesúdržnosti povrchu, ľadu či vody.

Stav tohto majetku Hl. mesta. bráni v bezpečnom prechode k obydliam občanov.

05. september 2016

Peter Onger

Nakolko MIU a Magistrat vec neriesia budeme tento problem riesit urcovacou zalobou na sude.
11. október 2016

Eva

aktuálny stav október 2016
12. október 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Mestská časť Bratislava Ružinov vykonáva opravu na komunikáciách, ktoré sú zaradené do siete miestnych komunikácii III. a IV. triedy a boli Mestskej časti Bratislava – Ružinov zverené do správy protokolom z roku 1992. Predmetná vnútrobloková komunikácia nie je zaradená do siete miestnych komunikácií I.-IV. triedy a z uvedeného dôvodu nebola predmetom zverenia do správy MČ Bratislava Ružinov.



kancelária starostu

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania