Parkovanie na Rusovskej ceste 36

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Michal 25. augusta 2016

Dobrý deň,
žiadam Vás o preverenie parkovania na Rusovskej ceste č. 36. Nedávno skolaudovaná stavba na tejto adrese má vybudované parkovacie miesta na svojom pozemku avšak nájomníci alebo vlastníci nehnuteľnosti parkujú na chodníku popri Rusovskej ceste.
Ďakujem.

14. september 2016

Odpoveď samosprávy

Legislatíva platná v SR umožňuje zastavenie alebo státie motorových vozidiel na chodníkoch, pri ktorom ostane voľná šírka chodníka 1,5m (viď §52 zákon č. 8/2009 o cestnej premávke).

mestská časť BA-Petržalka
10. október 2016

Michal

Ďakujem za odpoveď, takže môžem parkovať na tom kúsku trávnika tak, aby bola dodržaná šírka chodníka 1,5m.
09. máj 2017

Alim Imanbakiev

Legislatíva ale neumožňuje jazdu po chodníku, a to ani za účelom zaparkovania vozidla! Predpokladám, že tieto autá sa na svoje miesta nedostávajú levitáciou ani teleportom.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania