Ignorovanie zakazu vjazdu pred školou Nobelovo nam.


V riešení
meno
Kamila 07. septembra 2016

Denne ignoruju vodiči -rodičia deti zo ZS Nobelovo nam.a súkromnej materskej školy dopravnu značku zakaz vjazdu do priestoru pešej zony a parkuju priamo pred budovou školy a školky.V poobedných hodinách ohrozujú chodcov,deti a prjazdova cesta,resp.chodník je už v havarijnom stave.Žiadam o okamžitú nápravu stavu-treba dat hliadky policajtov a ukladať pokuty ,pokial sa nenaučia rešpektovať zakazovu značku a opravu príjazdovej cesty.

13. september 2016

Odpoveď samosprávy

Výkon dohľadu nad dodržiavaním zákona o cestnej premávke je výhradne v kompetencii poriadkových zložiek, či už je to mestská polícia hlavného mesta SR alebo Policajný zbor SR. Mestská časť BA-Petržalka nemá zákonné možnosti, ako správanie sa vodičov a nedodržiavanie predpisov riešiť. Zvýšený pohyb vozidiel súvisí so začiatkom nového školského roka, preto požiadame mestskú políciu, aby zabezpečila zvýšený dozor pred školami. Ale je to aj trochu aj o disciplíne rodičov školákov, takže požiadame aj riaditeľov škôl, aby na to upozornili rodičov-šoférov počas konaní rodičovských združení.

mestská časť BA-Petržalka
27. september 2016

Peter

zvýšený pohyb vozidiel nesúvisi so začiatkom šk , ten je tam celý šk a mestskej policii som volal už dvakrat, od 5.9., no neprišli ani raz,
28. september 2016

Kamila

Súhlasím s Petrom.Toto sa deje každý deň ráno a aj poobede.Treba tam postaviť policajtov každý deň,aby sa naučili rešpektovať zákaz vjazdu.
29. september 2016

Peter

a dnes prišli, no trochu ma prekvapilo, prečo stoja pri značke, tak som sa ich na to spýtal, vraj su preč časy, ked policia striehla v kríkoch a potom vyberala pokuty, vraj musia pôsobiť výchovne a preventívne tak som sa ich spýtal či budú vychovávat vodičov od septembra do júla, lebo ak nie tak toto gesto že vobec prišli asi nemá velký zmysel , niesu kapacity. takže či niekto vola mp alebo nie , je to uplne jedno, tí čo dnes zastavili pred značkou kvoli policajtom zajtra pojdu dalej pretože tam nebudu
07. október 2016

Marek P.

Namestie ci parkovisko?

pravidelne porusovanie zakazu vjazdu
17. január 2018

Peter

čas ubieha a áut parkujucich v zakaze vjazdu pribuda, myslím že samospráva absolutne nikoho nekontaktovala tak ako tu uviedla pred rokom, dokonca pribudla nejaka žltá čiara asi že zákaz zastavenia no v zakaze vjazdu??? možno by nebolo odveci demontovat tu tabulu zakaz vjazdu, nakolko domaci ktory pride z prace o polnoci tam nema odvahu zaparkovat, bol by do rána lahkou koristou pre mestskych policajtov a v neskorych večernych hodinach človek nema kde zaparkovat, tento zakaz porušuju ludia ktory sem privezu deti , alebo ich poobede vyzdvihnu a to je všetko v čase ked by kusok dalej nemali problem zaparkovat len by museli prejst cca 50 metrov pešo . jednoducho povedane, je tu zakaz vjazdu pre domacich no ten kto " však ja len vyložím deti a idem preč " je nepostihnutelný myslim že tento pozemok na ktorom su denno denne ohrozovane deti prichadzajuce do školy patrí mestskej časti petržalka a preto by mala riešit tento problem inač než len vyhovorkou . prajem pekny den
18. január 2018

Kamila

Vážená samospráva,oslovte v mene nespokojných obyvatelov policiu,nech hliadkuje denne od 15.30-16.30 hod na tomto mieste,ukladá pokuty za porušenie zákazu vjazdu a verim,že si to nezodpovední vodiči rozmyslia.Vodiči stoja aj tesne pred schodami školy alebo zablokuju aj chodníky! Cesta je už riadne vymlátená ,same diery a hlavne autá ohrozujú chodcov!
Žiadam o okamžité riešenie situácie políciou,opravu deravej príjazdovej cesty a prilahlých chodníkov pred školou.Ďakujem
12. január 2019

Jozef

Pred súkromnou škôlkou celý deň parkuje biely Nissan.Má lístok "zásobovanie".Vysvetlil mu niekto pojem "Zásobovanie"?
16. január 2019

Jozef

Toto asi nikdy neskončí
24. január 2019

Lucia T.

Podala som znova tento podnet, nakoľko situácia je naozaj neudržateľna..a postoj mestskej časti má naozaj zaráža..ruky preč. Hádam je v moci mestskej časti v spolupráci s mestskou políciou danu situáciu riešiť. Pokým tam nejaké dieťa nepríde k úrazu, tak sa s tým asi nepohne. A ten biely Nissan tam stojí ozaj zaparkovaný každý deň..to je najjednoduchšie dať si tabuľku ,,zásobovanie".
25. január 2019

Lucia T.

Nobelovo námestie-parkovanie-problémové

Napriek tomu, že pred ZS Nobelovo nám. je zákaz vjazdu, tak v ranných a poobedných hodinách sa priestor pred školou mení na frekventovanú krizovatku, čo ohrozuje bezpečnosť detí. V poobedných hodinách keď rodičia vozia deti ešte aj na gymnastiku je situácia naozaj neudržateľna.. Z času na čas tam mestská polícia dáva pokuty, ale ďalší deň je situácia rovnaká. Možno by pomohlo aj viditeľnejšie osadenie dopravnej značky zákaz vjazdu. Už nastala aj kolizna situácia, kedy bolo vychadzajucim auto priamo ohrozené dieťa odchádzajúce zo školy.
25. január 2019

Kami@atlas.sk

Poniektori vodici keby mohli autom hore schodami ,tak by isli.Neskutocna arogancia a nerespektovanie znacky.Policia ma na haku a to mam kazdy den volat policiu?Toto riesenie sa mi nepaci.Vyzyvam mestsku policiu ,aby tu hliadkovala,inac sa nic nezmeni.
07. február 2019

Lucia T.

Dnešná situácia..poslala som dnes podnet aj priamo mestskej polícii.
01. august 2019

Odpoveď samosprávy

Príslušníci Exp. MsP BA V popri plnení ďalších služobných úloh zamerajú svoju činnosť aj na riešenie dopravnej situácie na Nobelovom námestí v Bratislave, za účelom zamedzenia páchania priestupkov týkajúcich sa protiprávneho konania vodičov privážajúcich svoje deti do/zo školy.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová
02. august 2019

Kami@atlas.sk

Dobry den,prosim opravte nazov ulice na Nobelovo namestie.Dakujem

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania