Lidl Kadnárova - nočné zásobovanie

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Rača

V riešení
meno
Júlia Sklenárová 13. septembra 2016

Dobrý deň, bývame v priamom susedstve predajne Lidl na Kadnárovej ulici (vzdialenosť dokladacej rampy od okien odhadom cca 20m) . Chceme sa opýtať ako je možné riešiť nočné zásobovanie, ktoré nám znemožňuje spánok. Predajňa je zásobovaná takmer každú noc, niekedy i viackrát. Hluk motorov, cúvacie senzory a vykladanie tovaru je neznesiteľné. Je toto konanie v súlade s nariadením o nočnom kľude? Ďakujem.

14. september 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

na Vašu sťažnosť, resp. podnet nie je možné jednoducho odpovedať, nakoľko nevieme bližšie podrobnosti o tomto probléme.
Nepíšete konkrétny čas, ani hodinu v ktorej prebieha zásobovanie.
MČ Bratislava – Rača, nedisponuje takými kompetenciami, ktoré by garantovali vyriešenie Vášho problému.
V prípade pretrvávajúceho stavu, Vám odporúčame obrátiť sa na Úrad verejného zdravotníctva (hygienu), ktorý môže po zistení skutočného a skutkového stavu, nariadiť konkrétne opatrenia.
Pracovníci mestskej časti sú Vám k dispozícii, ak by ste potrebovali tento problém prekonzultovať, alebo ak by ste mali ďalšie otázky.
S Pozdravom


Eva Miklánková, hovorkyňa MČ Rača
18. september 2016

Júlia Sklenárová

Dobrý deň,
pokiaľ ide o konkretizáciu problému... predajňa je zásobovaná takmer každú noc, naposledy napríklad medzi 22:30 a 23:30, niekedy i viackrát počas noci (keď ďaľšiu vykládku robili po polnoci). Tento problém evidujem na viacerých miestach Slovenska a viem, že v niektorých prípadoch sa riešenia zúčastnila samospráva (napr. Kežmarok). Taktiež ma prekvapuje Váš postoj.... predpokladám, že povolenie k stavbe tohto druhu v tak tesnej blízkosti bytových domov vydala práve samospráva.
Ďakujem.
22. september 2016

Juraj

Presne tak, povolenie na vystavbu dala mestska cast a nechala znehodnotit cely priestor dolnej casti Peknej cesty. Znehodnotili hodnotu najblizsich nehnutelnosti aj prave z dovodov, ktore uvadza tato staznost. To, ze kazdy podvecer sa tento priestor premiena na estradu tlaciacich sa a divotvorne parkujúcich aut ani nehovorim. To, ze Lidl nie je schopny sa postarat o par kusov nahradnej zelene za stare vyrubane sakury tiez nehovorim. To, ze Vas 15 minut pre zatvaranim upozornuju, ze uz treba vypadnut z predajne, lebo o chvilu sa zatvara je neuveritelne, ale to, ze mestska cast vidi strategiu rozvoja svojej obce len prostredníctvom novych obchodných retazcov je neuveritelne smutne. Pekny priestor zaondime len a len obchodmi.

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania