Nepojazdná embéčka bez EČV

Zodpovednosť za riešenie: Magistrát hlavného mesta

Vyriešený
meno
dobrý_sused 23. septembra 2016

Nepojazdná embéčka bez EČV, bez platnej EK a TK je dlhodobo odstavená na parkovisku pri Štrkoveckom jazere. (Sabinovská ul.)
Vo vnútri vraku sa hromadí odpad a špina.
Pre istotu by som na mieste samosprávy skontroloval, či náhodou nedochádza k úniku ropných produktov z predmetného vozidla!
Poprosil by som Vás o urýchlený odťah vraku.

24. september 2016

Jaro

Len pre poriadok, toto nie je "embečka". Toto je Škoda 105 alebo 120, ...... Emdečky boli MB 1000, 1100.....
24. september 2016

dobrý_sused

Podľa štítku sa jedná o model "130".
Nakolko sme tomu doma hovorili embéčka, nebudem sa ako starý pes preúčať.
29. september 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
ďakujeme za Váš podnet.
Na základe Štatútu hl. mesta SR Bratislavy Mestská časť Bratislava Ružinov je povinná zabezpečiť odstránenie starého vozidla, ktoré je odpadom z miestnej komunikácie III. a IV. triedy alebo verejného priestranstva v správe mestskej časti, na ktorom poškodzuje alebo ohrozuje životné prostredie, ak si túto povinnosť nesplní držiteľ starého vozidla, a to odovzdaním starého vozidla na parkovisko určené obvodným úradom životného prostredia.
Zabezpečuje so súhlasom vlastníka nehnuteľnosti odstránenie starého vozidla, ktorého držiteľ
nie je známy. V uvedenom prípade Mestská časť Bratislava Ružinov najskôr zistí vlastníka predmetnej nehnuteľnosti (parkoviska) na ktorej je odstavené vozidlo a následne si vyžiada jeho súhlas.


kancelária starostu
01. november 2016

El Padre

v tej skodovke byva nejaky potmavsi bezdomovec.
26. august 2017

Samuel

Vrak pred Strkoveckym jazerom

Na parkovisku pred Stroveckym jazerom je niekolko rokov nepojazdna skodovka.prosim odstrante
21. apríl 2018

dobrý_sused

Ozaj by sa už nedal tento podnet vyriešiť?
Dokedy bude tento vrak špatiť okolie?
29. máj 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že na vozidlo bola dňa 23.05.2018 umiestnená výzva na odstránenie vozidla v lehote 60 dní.

Ďakujeme za trpezlivosť a pekný deň

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
24. júl 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že spoločnosti oprávnenej na odťah vozidiel bude zaslaná žiadosť na odstránenie predmetného vozidla.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
20. august 2018

Lukáš Bartošovič

Vrak Škodovky východne od Štrkoveckého jazera

Skoro až komický vrak Škody 130L, ktorý už minimálne od júla 2014 (!) hnije na parkovisku neďaleko garáží. Na vozidle je umiestnená výzva na odstránenie starého vozidla s dátumom 22.05.2018, dnes je 17.08.2018, čo je VIAC než 60-dňový rozdiel. Vozidlo nemá ani jednu tabuľku EČV, EK a TK platí do roku 2014, PZP vypršalo v 2013-tom. Auto je hrdzavé, čiastočne rozbité, vnútri vidno bo*del, ľavé zadné dvere sú pootvorené a je na nich vytlčené okienko (podozrenie na nocľaháreň bezdomovcov). Samozrejmosťou sú vyfučané pneumatiky. Odstrániť čím skôr!

https://www.google.sk/maps/@48.1587268,17.1491647,3a,16.3y,91.21h,82.07t/data=!3m6!1e1!3m4!1sBCp8qxGdmSBjrDxGYBQ5sw!2e0!7i13312!8i6656
22. august 2018

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

vo veci Vášho podnetu Vás informujeme, že vozidlo je zaradené v poradí na odtiahnutie.

Ďakujeme za trpezlivosť a ostávame s pozdravom

Oddelenie vzťahov s verejnosťou
Hlavné mesto SR Bratislava
18. november 2018

Lukáš Bartošovič

Dobry den, vrak bol odstraneny, snad na urcene parkovisko/vrakovisko. Pisem to preto, ze raz uz sa podnet s nim spojeny zdal byt vyrieseny, pricom sa vozidlo akurat presunulo z Medzilaboreckej ku Strkoveckemu jazeru https://www.odkazprestarostu.sk/bratislava/podnety/9295/vrak-na-medzilaboreckej

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania