Ubúdajúce stromy na schodisku pri bytovom dome Olive

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Nové Mesto

V riešení
meno
Ondrej 25. septembra 2016

Na schodisku v ramci bytoveho domu Olive je niekolko velmi peknych miest urcenych na vysadbu stromov. Polovica (2) z nich je momentalne prazdna a na jendom mieste v tychto dnoch dokonca dieru na schodisku, asi z bezpecnostnych dovodov, utesnili. Bol by som rad, keby sa stromy na miesta na to urcene opatovne vysadili. Verim, ze by to ocenili aj ostatni, ktori denne schodisko vyuzivaju. Vdaka!

25. september 2016

Anonymný užívateľ

Také typické pre BA - urobiť a nestarať sa
10. október 2016

Ondrej

Podnet bol oznaceny ako nerieseny. Neviete mi poradit ako to dalej riesit, alebo kto to ma na starosti? Vdaka!
10. október 2016

Matej Šebej

Zdravim Vas Ondrej,

status podnetu sa samozrejme este moze zmenit - v zavislosti na tom, ci samosprava bude alebo nebude odpovedat. V kazdom pripade Vam mozem odporucit obratit sa priamo na MiU BaNM - skusil by som tu: http://www.banm.sk/oddelenie-verejneho-poriadku/

Administrátor OPS pre MČ BaNM
10. október 2016

Mária

viac menej veci fungujú takto...ked sa ide stavať bytovka žiadajú o výrub stromov...za nejaké zaplatia spoločenskú hodnotu iné musia vysadiť ako náhradu, tá náhrade tam musí vydržať určitý počet rokov....toto sú stromy, ktoré majiteľ pozemku musel vysadiť ako náhradu......majitel však pozemky predal majitelom bytov a teda logicky by mala táto zodpovednosť prejsť na majiteľov bytoviek (t.j. nejaká správcovská spoločnosť). V skutočnosti rozhodnutie o výrube stromov bolo vystavené s najväčšou pravdepodobnosťou na developera, ktorý zvykne svoju činnosť ukončiť ihneď po predaji bytov a teda povinnosť náhradnej výsadby už nepatrí nikomu. Legislatíva nehovorí, že tieto práva majú prejsť na nového majitela. Presne ako ani fakt, že vykonávanie týchto rozhodnutí nikto nekontroluje (priznanie z MU BA NM). Môžte urobiť to, že oslovíte správcu pozemku a ak bude milý stromy tam opäť budú ako nie na MU BA NM sa neoplatí obracať..videli ste to už v mojom príspevku.....
26. október 2016

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

Ďakujeme za Váš podnet. Podľa vyjadrenia oddelenia životného prostredia a územného plánovania sa situácia riešila ešte minulý rok. Tie stromy nie sú náhradná výsadba. Tú výsadbu si pravdepodobne dal vysadiť vlastník alebo investor tejto stavby. Oddelenie ŽP sa k tej výstavbe vôbec nevyjadrovalo a ani sa nevydávalo súhlas na výrub. Zástupcovia firmy Florsad sú o aktuálnej situácií informovaní. Pokiaľ ich majiteľ neosloví na výmenu, nebudú výmenu realizovať. Výsadba mohla byť súčasťou stavebného projektu. Súčasný správca bytového objektu by mal kontaktovať oddelenie ŽP a spolu by našli vhodné riešenie.


Jana Plevová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania