Parkovanie na chodníku


Uzavretý

osadit zabrany tak aby auta neblokovali chodnik a nrjazdili po zeleni

04. október 2016

Odpoveď samosprávy

Zákon č. 8/2009 Z.z. o cestnej premávke umožňuje odstavovanie motorových vozidiel na chodníku pokiaľ dodržia ustanovenia §52. Nie je možné, aj z finančných dôvodov, osadiť na všetky chodníky dopravné koly pre zabránenie vjazdu vozidiel, nehovoriac o estetickej stránke takého riešenia. K takýmto situáciám treba privolať poriadkové zložky (mestskú políciu hlavného mesta SR alebo Policajný zbor SR), aby takýchto vodičov pokutovala.
Koncepčným riešením do budúcna je zavedenie regulovaného parkovania.


mestská časť BA-Petržalka
01. august 2019

Odpoveď samosprávy

V prípade, že občania majú podozrenie z páchania protiprávneho činu, môžu kontaktovať MsP na skrátenom telefónnom čísle 159. Na miesto oznamu bude vyslaná hliadka MsP, ktorá preverí oznámenie zo spáchania priestupku a v prípade jeho potvrdenia ho neodkladne vyrieši v zmysle platných právnych predpisov. Ak sa príslušníci MsP dozvedia o priestupku prostredníctvom webovej stránky, spravidla už uplynie veľký časový úsek a vodiči z miesta odídu, takže priestupok už nemôžu riešiť.
Ďakujeme za podnet.

Bc. Marcela Sabinová

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania