Vyvalená značka Zákaz vjazdu - Petržalská hrádza

Zodpovednosť za riešenie: MÚ Petržalka

Vyriešený
meno
Fabian Kancelár 23. marca 2013

Dobrý deň,
na hornej časti dunajskej hrádze, tesne za petržalskou čističkou odpadových vôd smerom na Čunovo, som dňa 22.3.2013 našiel zdevastovanú dopravnú značku "Zákaz vjazdu všetkých motorových vozidiel" - viď foto. Značka je vyvalená zo zeme. Súčasný stav tým pádom umožňuje legálne jazdiť po hrádzi aj vodičom áut bez povolenia.

Prosím kompetentné orgány o poriadne osadenie značky (lepšie zabetónovanie tyče). Prípadne navrhujem tam osadiť výsuvný stĺp tak ako pri obci Čunovo, nakoľko po hrádzi sa vysokou rýchlosťou (80+km/h) preháňajú rôzne indivíduá na autách a ohrozujú tak prítomných chodcov a korčuliarov.

S blížiacim sa príchodom jari sa obávam o bezpečnosť bežných športujúcich a oddychujúcich ľudí. Situáciu treba riešiť, nakoľko absencia dopravného značenia a nerešpektovanie pravidiel cestnej premávky zo strany vodičov áut môže viesť ku mnohým nehodám, zraneniam až ujmám na živote.

Ako občan tohto štátu zároveň žiadam kompetentné orgány o zvýšenú kontrolu povolení na vjazd motorovým vozidlom na dunajskú hrádzu. Prečo som nikdy na hrádzi nevidel políciu? Najazdil som tam na bicykli a korčuliach už tisíce kilometrov.

Ďakujem.

25. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podnet týkajúci sa dopravného značenie je potrebné odstúpiť správcovi DZ – s najväčšou pravdepodobnosťou ho osádzala STaRZ. A čo sa týka podnetu na vykonanie dohľadu – nakoľko sa jedná o vodnú stavbu, nie klasickú komunikáciu, je potrebné osloviť správcu vodnej stavby (Slovenský vodohospodársky podnik, šp.), resp. aj STaRZ, ktorý má s SVP šp. Zmluvu o využívaní hrádze na rekreačné účely. Kontroly na hrádzi môže vykonávať aj Policajný zbor SR.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
[email protected]
www.petrzalka.sk

25. marec 2013

Anonym

TAK IM TO TAM POSUNTE.
25. marec 2013

Anonym

a preco pri tomto podnete bola odpoved taka rychla a pri inych sa caka aj mesiac
25. marec 2013

Fabian Kancelár

Samozrejme, takúto odpoveď som čakal. Ja nič, ja muzikant.
Prosím webmastra (či kto to tu spravuje), aby podnet adresoval vodohospodárom, STaRZ-u a Policajnému zboru SR. Alebo tam mám prísť ja osobne tú značku zabetónovať a kontrolovať povolenia na vjazd, aby tam nejaký papaláš z hausbótu niekoho náhodou nezrazil???
26. marec 2013

Admin Bratislava-západ

Podnet sme odoslali na SVP š.p. (([email protected]) aj na STaRZ ([email protected], [email protected]). Vzhľadom na nejasné hranice kompetencií žiadame MČ Petržalka o kontakt s príslušnými organizáciami a o komunikovanie riešenia podnetu jeho zadávateľovi aj širšej verejnosti.
26. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Ďakujeme za informáciu, Dopravné značenie opravíme do pôvodného stavu v čo najkratšom termíne, podľa poveternostných podmienok.

Ing. Juraj Hargaš, hlavný technik STaRZ Bratislava, 44373238, 0903 431 015
26. marec 2013

Anonym

aspon ze to DAKUJEME
28. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň.
Vyvalená značka na Dunajskej hrádzi pri Orechovej ceste je opravená.
S pozdravom

Správa je pripravená na odoslanie s nasledujúcim súborom alebo prepojením ako prílohou:
Dunajska Hradza (2)

Ing. Juraj Hargaš
hlavný technik
STARZ
Junácka č.4
831 04 Bratislava
28. marec 2013

Fabian Kancelár

Dakujem za opravenie znacky. Moj napad - osadit tam vysuvny stlpik teda odisiel do zabudnutia?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania