Špakovisko


V riešení
meno
Peter 25. marca 2013

špakovisko. nechutne ohorky od cigariet po celej Bratislave v okolí zástavok MHD, je to hnus nikto s tym nic nerobi vyzera to nechutne ale hlavne že je Zakázane fajčiť na zastávkach. Načo mame mestských policajtov keď to nekontrolujú. hnusná vizitka Bratislavy samé vajgle kde sa len pozriem.

jasne je to zakazane ale nema to kto kontrolovat, vivat Slovakia :(

26. marec 2013

Vladike

S panom Bohom, idem od Vas, neublizil som, neublizil som, ziadnemu.....z Vas...
26. marec 2013

Anonym

ved policia asi cez pracovnu dobu robi toto "zzzzzzzzzzzzzzz"
26. marec 2013

Michal

Ked chcete videt špakovisko mali by ste sa pozret ku nasej skole, nechyta sa nikaj :D
26. marec 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,
podľa ustanovenia zákona 377/2004 Z.z. o ochrane nefajčiarov sa zakazuje fajčiť na verejných letiskách, v dráhových vozidlách vnútroštátnej verejnej osobnej dopravy na železničných dráhach, električkových, trolejbusových, lanových a špeciálnych dráhach, v priestoroch železničných staníc a zastávok, v prostriedkoch autobusovej vnútroštátnej hromadnej osobnej dopravy, v čakárňach a v prístreškoch na zastávkach vnútroštátnej pravidelnej osobnej dopravy, na krytých nástupištiach a v uzavretých verejných priestoroch súvisiacich s touto dopravou určených pre cestujúcich, na otvorených nástupištiach do vzdialenosti 4 metre od vymedzenej plochy nástupíšť. Tomu, kto poruší zákaz fajčenia a dopustí sa správneho deliktu alebo priestupku, je uložená podľa tohto zákona finančná pokuta. Kontrolu dodržiavania tohto zákona sú povinné vykonávať Slovenská obchodná inšpekcia, Štátna veterinárna a potravinová správa SR, orgány verejného zdravotníctva, prevádzkovatelia osobnej dopravy, Policajný zbor a Mestská polícia.

Milka Podmajerská
vedúca Kancelárie starostu
Miestny úrad Bratislava-Petržalka
Kutlíkova 17, Bratislava
t.č. 02/63823 065
fax 02/63 823 908
milka.podmajerska@petrzalka.sk
www.petrzalka.sk
26. marec 2013

Peter

mate tam chybu v tom skopirovanom texte, nie JE ulozena pokuta ale MOZE byt ulozena pokuta ak ho pristihnu alebo ak ma tu pokutu kto udelit!!! preco DPB necisti priestory v okoli zastavky? preco im staci iba odhrnut sneh preco DPB necisti PRAVIDELNE aj okolie zastavky? preco nedostane DPB pokutu zato ze tam ma bordel preco preco....preco DPB nespravi nieco s tymi nechutnymi nadobami na smeti ktore su na prvy pohlad nechutne spinave smradlave? problem dat tam krajsie a funkcne smetne nadoby? hnus.... poprosim OPS preposlat aj do Dopravneho podniku, dakujem
02. apríl 2013

Peter Peter

ad acta... zase sa nic nevyriesilo, prosim vas nema sa DP starat aj o okolie zastavok? prosim preposlite to aj dopravnemu podniku. dakujem
07. máj 2013

Odpoveď samosprávy

Dobrý deň,

ďakujeme za Váš podnet. Zastávky MHD aj okolie zastávok sú pravidelne čistené. Otázku fajčenia z pohľadu zákona už vysvetlila kolegyňa z Petržalky. Nie je však v možnostiach polície stáť pri každej zastávke a upozorňovať ľudí na porušenie predpisov.

Tento podnet však nie je ani tak o frekvencii upratovania, ale viac o tom, aký majú obyvatelia mesta (pretože ten neporiadok asi nepriniesli z iného mesta) k svojmu verejnému priestoru. Nie ja to ani o smetných košoch. Kultúrni ľudia nevyhadzujú odpadky na zem, a ak náhodou nie je v blízkosti kôš (koľko odpadu potrebujete vyhodiť na zastávke?) tak si svoj odpad zoberú so sebou.

Dovolím si polemizovať, že fajčiť na zastávkach sa bude bez ohľadu na predpisy a výšky pokút, kým to bude okolie tolerovať. Kým ostatní stojaci na zastávke nebudú fajčiarov upozorňovať na to, že si to neželajú a že sa to nesmie, tak zákaz nepomôže.

Mgr. Marek Papajčík
referát vzťahov s verejnosťou
Kancelária primátora hl. mesta SR Bratislavy
08. august 2013

Peter

keby za kazdy spak v bratislave MP vybrali 30 eur to by bolo penazi do pokladnice mesta.... co takto pani policajti tieto peniaze "pozbierat" zo zeme?!
20. január 2014

Peter

pan papajcik chce zrejme aby okolie upozornovalo na fajciarov, pan papajcik chce aby niekto za neho robil jeho pracu? niekto ako polciajti su za to plateni a vy chcete aby ludia upozornovali hulvatov na fajcenie, sa vam ten hulvat vysmeje do ksichtu. kym nebude represia velke pokuty pravidelna kontrola nic sa nezmeni!!!
27. január 2014

Ignác

Ok, keď nafotím fajčiara na zastávke (MHD alebo aj SAD) a zavolám 159, čo sa stane? Alebo si musím vypýtať jeho meno a číslo topánok? Udelí polícia automaticky tomu fajčiarovi pokutu alebo bude mňa vysmievať a šikanovať? Ja som predsa civilizovaný človek, nechcem brať zákon do svojich rúk a vyvolávať konflikty a násilie - na to máme predsa štát a políciu ustanovenú zákonom na dodržiavanie zákona... či?

Diskusia

Pridajte obrázky
Prihlásený ako

Pridaním komentáru súhlasím s pravidlami používania